Organizowane w Polsce targi instalacyjne mają charakter krajowy lub wręcz regionalny. Praktycznie pustą niszę targów międzynarodowych mogą zająć Międzynarodowe Targi Ogrzewania, Wyposażenia Sanitarnego oraz Klimatyzacji ExpoTherm.
Premierowe Targi ExpoTherm odbędą się w Warszawie w dniach 1 – 3 kwietnia 2009, a organizator, EC ExpoEvents stawia na międzynarodowy charakter imprezy – zarówno pod względem poziomu, jak i profilu zwiedzających. Jak podkreśla Lucyna Pilewicz, odpowiedzialna za strategię współpracy z klientami, specyfiką targów będzie m.in. wysoki odsetek klientów zagranicznych – zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających.
Ekspozycja zostanie podzielona na pięć salonów tematycznych, obejmujących rozwojowe grupy instalacji: jednym z nich będzie ExpoAir: salon wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Będzie to nie tylko rozbudowana powierzchnia wystawiennicza – planowane są panele informacyjne i dyskusyjne, konkursy dla zwiedzających, seminaria, pokazy i dyskusje branżowe.
Nasza firma ściśle współpracuje z organizatorami znanych targów Aquatherm w Kijowie. Klienci – wystawcy i zwiedzający – mogą oczekiwać, że warszawska impreza będzie organizowana w podobnym stylu i z podobnym rozmachem - mówi Lucyna Pilewicz. - To jeden z powodów, dla którego na miejsce imprezy wybraliśmy Warszawę – stolica powinna mieć targi z prawdziwego zdarzenia, będące wizytówką kraju.
Na osoby znające raczej skromne warunki targowe Warszawy czeka niespodzianka. ExpoTherm będzie jedną z pierwszych imprez organizowanych w powstającym Warszawskim Centrum Targowo-Konferencyjnym MT Polska. 10000 m² wewnętrznej i 2000 m² zewnętrznej powierzchni wystawienniczej, 600m2 powierzchni biurowej i konferencyjnej, 600 m² holu wejściowego – to najkrótsza charakterystyka obiektu powstającego w prawobrzeżnej części Warszawy, u zwieńczenia Trasy Siekierkowskiej.
Dla wystawców
Wystawcy zainteresowani udziałem w targach proszeni są o kontakt z organizatorem.
Telefon i faks 022 628 20 40; adres e-mail: expotherm@expoevents.pl
Dla zwiedzających
Na stronie www.expotherm.info zamieszczony jest formularz rejestracyjny dla odwiedzających.