Ponad 17 hektarów powierzchni, 35 tys. metrów kwadratowych pawilonów wystawienniczych, parkingi na 1,5 tysiąca samochodów, specjalny teren do prezentacji ciężkich maszyn, nowoczesne centrum konferencyjne – wkrótce Śląsk będzie mógł się poszczycić drugim co do wielkości w Polsce, nowoczesnym ośrodkiem wystawienniczym.


Ponad 17 hektarów powierzchni, 35 tys. metrów kwadratowych pawilonów wystawienniczych, parkingi na 1,5 tysiąca samochodów, specjalny teren do prezentacji ciężkich maszyn, nowoczesne centrum konferencyjne – wkrótce Śląsk będzie mógł się poszczycić drugim co do wielkości w Polsce, nowoczesnym ośrodkiem wystawienniczym. Centrum Targowo–Wystawiennicze expo silesia, inwestycja Grupy Kapitałowej Kolporter, powstaje w aglomeracji śląskiej w ekspresowym tempie. Pierwsze targi – już jesienią bieżącego roku.

expo silesia
– nowy obiekt na targowej mapie Polski – będzie zarządzane przez spółkę Kolporter Expo, wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej Kolporter. Obiekt jest doskonale skomunikowany – bezpośrednia bliskość 2 lotnisk międzynarodowych, autostrady, dróg szybkiego ruchu i ogromnej aglomeracji przemysłowej, praktycznie na starcie dają expo silesia pozycję targowego lidera w południowej Polsce.
Grupa Kapitałowa Kolporter zainwestuje w stworzenie centrum 100 mln złotych. Pierwszy etap inwestycji pochłonie ponad 45 mln złotych. Standard pawilonów i otwartego terenu wystawienniczego będzie zgodny z aktualnymi europejskimi wymaganiami w tym zakresie.
Do końca roku Kolporter Expo planuje zorganizować w nowym obiekcie co najmniej 5 wystaw. Na przyszły rok kalendarz wystawienniczy expo silesia to ponad 20 imprez targowych.
Oprócz świetnych możliwości wystawienniczych obiekt expo silesia będzie dysponował nowoczesnym Centrum Konferencyjnym. Klimatyzowane sale konferencyjne będą mogły przyjąć gości kongresów i konferencji na ponad 700 osób. Pomieszczenia zostały tak zaplanowane aby można było je dzielić na mniejsze moduły lub łączyć w zależności od potrzeb. Taka konfiguracja pozwoli na organizację różnego rodzaju przedsięwzięć – nie koniecznie o charakterze konferencji. Obszerny parking przy obiekcie, dobrej klasy restauracja, a w przyszłości również 4 gwiazdkowy hotel to kolejne atuty.
Na stronie www.exposilesia.pl znajdą Państwo wizualizacje obiektu, rzuty terenów wystawienniczych i inne użyteczne informacje.
Informacja z 22.03.2007