Targi w Krakowie miejscem dobrych interesów.

Eurotool® 2011 kolejny raz potwierdził swoją światową markę!
Od kilkunastu lat Targi organizowane w Krakowie uznawane są za jedno z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów z branży obróbki mechanicznej w Polsce. Tegoroczna edycja Targów EUROTOOL®/BLACH-TECH-EXPO (19-21 października 2011 r.) prezentująca najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w wielu gałęziach przemysłu potwierdziła, że trzydniowy pobyt w stolicy Małopolski to gwarancja udanych inwestycji. Ponad 400 firm z całego świata m.in. z Austrii, Holandii, Korei Południowej, Szwajcarii, Niemiec, Czech i Słowacji skorzystało z szansy, by podpisać najkorzystniejsze kontrakty i podsumować rok wytężonej pracy.

- Przez cały czas mieliśmy bardzo duży ruch na stoisku. W zasadzie pierwszy dzień był bardziej owocny niż trzydniowy udział w Targach organizowanych przez Sosnowiec! Mam na myśli ogromną ilość udokumentowanych kontaktów, które nawiązaliśmy. Rokowania są więc bardzo pomyślne. Jesteśmy stałym wystawcą od 16 lat i zawsze chętnie będziemy tu wracać – powiedział Zbigniew Szczerba z Fabryki Maszyn „Tarnów” Sp. z o.o.


Międzynarodowi partnerzy biznesowi
Przez trzy targowe dni wystawę odwiedziło 6977 profesjonalistów, reprezentujących kadrę zarządzającą polskich i zagranicznych zakładów przemysłowych. Drugiego dnia Targi odwiedziła m.in. misja gospodarcza zorganizowana przez Ambasadę Francji.

- To nasze pierwsze doświadczenie związane z odkrywaniem polskiego rynku i jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni. Odbyliśmy kilka obiecujących spotkań. Kilka jeszcze przed nami. Wszystko wygląda tu bardzo profesjonalnie. Zwłaszcza podejście polskich partnerów biznesowych. Mamy nadzieję, na nawiązanie trwałej i owocnej współpracy – zdradziła Irina Martin, Export Manager z paryskiej firmy Hydro – MS.

Zwiedzający mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania z zakresu obróbki metalu, z której korzystają niemalże wszystkie sektory przemysłu mechanicznego, takie jak przemysł samochodowy, lotniczy, górniczy, maszynowy, branża spożywcza, a nawet branża…fitness.

- Szukaliśmy miejsca, gdzie można się dowiedzieć czegoś o nowych technologiach jeżeli chodzi o obróbkę metalu, ponieważ wykonujemy sprzęt sportowy do prywatnych siłowni. Jesteśmy na Targach Eurotool® pierwszy raz i zrobiły na nas duże wrażenie. Oferta jest niezwykle bogata. Mamy i cięcie i spawanie i wyginanie, czyli wszystko, czego szukaliśmy
– powiedział Łukasz Szemrajz firmy Magnus Polska.


Specjalna Strefa Kooperacji, czyli strzał w „10”
Jedna z nowości tegorocznej wystawy została znakomicie przyjęta przez uczestników Targów. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt firm. Głównie małych i średnich firm producenckich. Dzięki Strefie w jednym miejscu i czasie przedsiębiorstwa świadczące usługi z zakresu obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej, pomiarów, obróbki, łączenia i powlekania blach spotkały firmy zainteresowane nawiązaniem trwałej współpracy czy pojedynczymi zleceniami.

- Strefa kooperacji sprawdziła się - to dobre rozwiązanie, które odpowiada na obecne zapotrzebowania. Mogę powiedzieć, że korzystna oferta Strefy spowodowała, że wzięliśmy udział w Targach. Efekt biznesowy w stosunku do kosztów jakie ponieśliśmy jest jak najbardziej zadowalający – powiedział Marek Danis, dyrektor generalny firmy Oerlikon Blazers.

Przyznano Złote Smoki Wawelskie

Tradycyjnie po raz 11 w historii Komisja Konkursowa złożona z wybitnych branżowych fachowców wręczyła prestiżowe statuetki za najbardziej innowacyjne produkty prezentowane na stoiskach targowych. Nagrody wręczono w 4 kategoriach:

1. Kategoria obrabiarki:

Dużego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma STIGAL
za przecinarkę plazmową „Dynamic Speed HQ”, Producent STIGAL

Małego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za modułową szlifierkę ścierno-elektroerozyjną MESO 25 CNC, Producent Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania

Małego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma Ekomet Mirosław Jagocha za przecinarkę taśmową 600 CAMEL X, Producent Pegas – Gonda

Małego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma AEP/Ajan Engineering Poland za przecinarkę plazmową SHP 260, Producent Ajan Elektronik SAN


2. Kategoria narzędzia:

Małego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o. za przeciwzużyciową powłokę BALINIT® ALCRONA PRO, Producent Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

3. Kategoria aparatura pomiarowo-kontrolna:

Dużego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje ITA K. Pollak, M. Wieczorowski Sp. J. za optyczny skaner współrzędnościowy ATOS Triple Scan, Producent GOM mbH

Małego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za profilometr warsztatowy PW 03 BT, Producent Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania

Małego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma SMARTTECH Sp. z o.o. skaner3D.pl za skaner 3D „scan3D Blue w technologii światła niebieskiego LED, Producent SMARTTECH Sp. z o.o.

4. Kategoria oprzyrządowanie technologiczne:

Małego Smoka Wawelskiego - Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymuje firma PHmet Sp. z o.o. za uchwyt magnetyczny elektropermanentny „TURBOMILL 50 SQ”, Producent Braillon Magnetics


Targi BLACH-TECH-EXPO rozwijają się
Targom Eurotool® towarzyszą Targi BLACH-TECH-EXPO, czyli jedyna impreza branżowa w kraju przeznaczona dla specjalistów zajmujących się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją blach.

- Jestem trzeci raz na Eurotoolu. Cieszę się, że towarzyszące temu wydarzeniu Targi Blach-Tech-Expo rozwijają się. Są tu firmy z mojej branży, czyli obróbka metalu i cięcie blach. Oferta jest lepsza niż rok temu – stwierdził Krzysztof Laska z firmy AT Automations.

W 2013 w nowoczesnej hali!
Podczas uroczystej gali wręczenia Złotych Smoków Wawelskich - nagród za najbardziej innowacyjne produkty prezentowane na stoiskach targowych zarząd Targów Krakowie odniósł się do przyszłości Targów Eurotool®:

- Cieszy nas kolejna udana edycja Targów Eurotool®. Udana z tego powodu, że wielu wystawców jest zadowolonych z efektu biznesowego, jaki przyniósł im udział w tegorocznej wystawie. Zdajemy sobie sprawę, że oprócz gwarancji podpisania korzystnych kontraktów niezwykle ważną kwestią jest infrastruktura targowa. Miło mi przekazać, że wszystko jest na dobrej drodze i w 2013r. Eurotool® odbędzie się w nowym, funkcjonalnym centrum wystawienniczym o łącznej powierzchni 10 tys m2, z dużym parkingiem i świetną lokalizacją. Już dziś zapraszamy na kolejną, ostatnią wystawę w tym obiekcie. Targi Eurotool®/Blach-Tech-Expo odbędą się w dniach 17-19 października 2012 r. – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.


Źródło: Targi w Krakowie Sp. z o.o.