Data rozpoczęcia
2010-09-28
Data zakończenia
2010-10-01
Miejsce
Graz, Austria

Kongres EuroSun jest największą europejską imprezą w zakresie Energetyki Słonecznej Termalnej jest organizowany co 2 lata na przestrzeni kilkunastu lat w wielu miejscach Europy.
Podobnie jak w przypadku poprzedniego kongresu EuroSun 2008 w Lizbonie ,Kongres EuroSun 2010 jest organizowany wspólnie przez ISES Europe , IEA SHC , AEE Institute for Sustainable Technologies AEE INTEC oraz PSE AG i koncentruje się na takich obszarach tematycznych jak : energia słoneczna, ogrzewanie i chłodzenie przy wykorzystaniu energii słonecznej w budynkach, ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja oraz budownictwo energooszczędne .

W tym roku po raz pierwszy kongresowi EuroSun w Grazu będą towarzyszyć spotkania kooperacyjne b2fair w ramach projektu STOP4Business. Ich celem jest stworzenie platformy do nawiązania kontaktów i współpracy pomiędzy instytutami naukowo-badawczymi, wyższymi uczelniami oraz przedstawicielami firm zainteresowanych współpracą w tym obszarze. Organizatorem spotkań kooperacyjnych w ramach b2fair jest Enterprise Europe Network Graz (Styrian Internationalisation Centre). Celem spotkań jest zarówno umożliwienie wymiany doświadczeń i rezultatów najnowszych osiągnięć naukowych jak też pozyskanie nowych klientów, dostawców oraz partnerów do współpracy.

W spotkaniach kooperacyjnych b2fair odbywających się przy okazji kongresu EuroSun mogą brać udział jedynie uczestnicy tego kongresu . Dlatego też osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniach kooperacyjnych muszą dokonać w pierwszej kolejności rejestracji udziału w kongresie na stronie , a następnie dokonać rejestracji uczestnictwa w spotkaniach kooperacyjnych na stronie:
www.b2fair.com/?A=100&E=53&Nc=209B&C=209&L=044 w j.angielskim
lub
www.b2fair.com/?A=100&E=53&Nc=209B&C=209&L=049 w j. niemieckim
bez dodatkowych opłat, jako bonus dla uczestników kongresu.

Każdy z uczestników kongresu może skorzystać z wybranych przez siebie wykładów i dyskusji panelowych z ekspertami ( wstępny program w załączniku ) , odwiedzić stoiska wystawiennicze a także spotkać się z wybranymi uczestnikami kongresu w ramach spotkań kooperacyjnych b2fair.
Obszary tematyczne spotkań kooperacyjnych b2fair. to : 1/ Energetyka słoneczna termalna
- kolektory ( technologia i produkcja)
- magazynowanie ciepła ( technologia i produkcja)
- ciepłownictwo słoneczne ( komponenty i systemy)
- chłodzenie i klimatyzacja ( komponenty i systemy)
- materiały polimerowe do zastosowań w energetyce słonecznej
- pompy ( ciepła)
- elektroniczne układy sterowania i regulacji
- energetyka słoneczna termalna : testowanie i certyfikacja
2/ Architektura słoneczna
- Budynki stosujące aktywnie energie słoneczną
- odnawialność energii słonecznej
- budynki zeroenergetyczne
3/ Inne zagadnienia
- narzędzia symulacyjne
- polityczne i finansowe mechanizmy wsparcia

Opłata rejestracyjna za uczestnictwo w kongresie EuroSun ( i b2fair ) – dla każdej osoby rejestrującej się – wynosi :
770 EURO + VAT za osobę (692 EURO + VAT dla członków ISE i AEE )
Płatność kartą kredytową .
Rejestracji mogą Państwo dokonać na stronie : http://cms.eurosun2010.org/register/start

Więcej informacji na temat ISES ( główny organizator kongresu EuroSun) i warunków członkostwa znajdą Państwo na stronie http://www.ises.org/ises.nsf!Open

Dla osób zainteresowanych członkostwem w ISES istnieje możliwość wnioskowania o członkostwo podczas procedury rejestracyjnej.
Grupę docelową dla imprezy b2fair stanowią :
- firmy ( producenci i dostawy ) w obszarze termicznej energetyki słonecznej - ośrodki naukowo-badawcze , wyższe uczelnie - architekci , konstruktorzy, inżynierowie, biura projektowe
Celem ułatwienia procesu rekrutacji, w sieci intranetowej Stop4Business dostępne będą wszelkie informacje na temat kongresu EuroSun , a ponadto każda nowa rejestracja będzie publikowana on-line. W chwili obecnej dostępne są następujące dokumenty dotyczące kongresu EuroSun w sieci internetowej :
- program kongresu EuroSun
- folder EuroSun
- Logo EuroSun
- lista hoteli
- formularz rejestracyjny Stop4Business
- formularz rejestracyjny na kongres EuroSun ( nieformalny – nie dla klientów )
- warunki rejestracji na kongres EuroSun
- tekst na temat kongresu EuroSun ( anielski i niemiecki)
W 2008 roku liczba uczestników kongresu EuroSun w Lizbonie wynosiła około 800 osób. W tym roku spodziewany jest podobny poziom uczestnictwa. Istnieje możliwość wynajęcia powierzchni 10 m2 , w cenie od 3000 EURO netto ( łącznie z ceną biletu wstępu na kongres)

Szczegółowych informacji na temat warunków uczestnictwa w spotkaniach kooperacyjnych „b2fair” udziela:

Komfort Consulting s.c. – partner programu „b2fair” w Polsce.
tel. 0 69 156 57 56 ,
tel./faks 022 854 10 27
E-mail: biuro@komfortconsulting.eu
www.komfortconsulting.eu

Źródło: ''