Miło nam poinformować, że centrala klimatyzacyjno-wentylacyjna z modułem grzewczym gazowo-olejowym typu PEGAZ produkowana przez VBW Clima Engineering z Gdyni otrzymała tytuł EUROPRODUKTU 2003 w V edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego pod patronatem Prezesa Rady Ministrów RP przez Oficynę Wydawniczą Zarządzanie i Finanse.

Nagrodę dla VBW Clima Engineering odbierano w zaszczytnym gronie 52 pozostałych wyróżnionych przedsiębiorstw, m.in. firmy INSTAL KATOWICE S.A., GÓRAŻDŻE CEMENT S.A., ORLEN OIL Sp. z o.o., CERSANIT S.A. i in.

EUROPRODUKT
to tytuł w przyznawany w konkursie organizowanym od 2000 roku, promujący i nagradzający te produkty wytwarzane w naszym kraju, które ze względu na dobrą jakość, nowoczesną technologię, przyjazny wpływ na środowisko naturalne, bezpieczeństwo użytkowania oraz ciekawe wzornictwo zasługują na miano najlepszych - budując tym samym pozytywny wizerunek Polski jako producenta i eksportera.
Tytuł EUROPRODUKT wg organizatorów konkursu – „to wyróżnienie stanowiące nie tylko doskonałą promocję polskich towarów i usług firm, które podjęły skuteczną walkę konkurencyjną z produktami unijnymi, ale również wyzwanie i szansa dla tych, którzy wkrótce zmierzyć się muszą z oczekiwaniami unijnego rynku.”Centrale klimatyzacyjne z modułem grzewczym PEGAZ
znalazły już z powodzeniem zastosowanie m.in. w: AVON – Europejskim Centrum Produkcji Kosmetyków w Garwolinie, centrum handlowym CASTORAMA w Opolu, DENSO – japońskiej fabryce układów klimatyzacji samochodowej dla konsorcjum Toyota/Peugeot/Citroen w Libercu (Czechy), FAURECIA – europejskim koncernie produkcji podzespołów samochodowych w Wałbrzychu, MAHLE – niemieckim koncernie odlewniczym w Krotoszynie, TOYOTA - fabryce kompleksu motoryzacyjnego Toyota/Peugeot/Citroen ( skrzynie przekładniowe ) w Wałbrzychu, TOYO SEAL – u japońskiego producenta uszczelnień w Tychach.
Moduły grzewcze PEGAZ legitymują się certyfikatem uprawniającym do oznaczania Znakiem Bezpieczeństwa, certyfikatem zgodności z wymaganiami w zakresie efektywności energetycznej Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz certyfikatami dopuszczającymi do obrotu również na rynku ukraińskim i czeskim.
Na zdjęciach poniżej: 1 - statuetka EUROPRODUKTU dla centrali VBW Clima Engineering z PEGAZEM, 2 – dyrektor Biura Konkursu Oficyny Wydawniczej Zarządzanie i Finanse – Grażyna Karasiewicz (z prawej) oraz przedstawiciel firmy VBW Clima Engineering ds. konsultingu – Iwona Rutkowska, 3 – Hala produkcyjna japońskiej firmy DENSO – producenta układów klimatyzacji samochodowej dla nowo budowanej w Czechach fabryki TOYOTY. Obiekt obsługują widoczne na zdjęciu centrale dachowe wyposażone w moduły grzewcze typu PEGAZ o łącznej wydajności ok. 1 000 000 m³/godz. Podobnej konstrukcji urządzenia VBW Clima Engineering zastosowane zostały również na dwóch innych inwestycjach wchodzących w skład przyszłej fabryki TOYOTY. Obiekty zlokalizowane w Jelczu i Wałbrzychu produkować będą silniki i skrzynie biegów do nowych pojazdów.

VBW Clima Engineering

(Tekst i foto: VBW Clima Engineering)