Niewątpliwą zaletą systemów VRF KAISAI jest ich cena, mocno konkurencyjna w stosunku do oferowanych dotychczas tego typu rozwiązań. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli wybierać zdecydowanie częściej nowoczesne rozwiązania techniczne, z jednej strony mocno zaawansowane technologicznie, a z drugiej przystępne cenowo.

Euro-Clima przedstawia: KASAI mini VRF
W obecnych czasach inwestorzy stawiają coraz większe wymagania instalowanym urządzeniom klimatyzacyjnym. Coraz większą wagę przywiązuje się do wyglądu jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, ich poziomu głośności oraz gabarytów. Jeszcze kilka lat temu w przypadku klimatyzacji kilku pomieszczeń w jednym budynku najczęściej stosowane były indywidualne klimatyzatory typu split. Możliwe było również zainstalowanie urządzeń multi-split, gdzie do jednego agregatu wewnętrznego można było podłączyć od 2 do 5 jednostek wewnętrznych.

Rozwiązania te powodowały, że z czasem elewacje budynków pokrywały się dużą ilością skraplaczy, skutecznie szpecąc miejską architekturę. W miarę rozwoju technologii klimatyzacyjnych użytkownicy otrzymali do wyboru nowe rozwiązania pozwalające na klimatyzowanie większej liczby pomieszczeń za pomocą jednego agregatu zlokalizowanego na dachu budynku.

KASAI mini VRF
KASAI mini VRF
Układy VRF, bo o nich mowa, pod względem technicznym mają zdecydowaną przewagę nad rozwiązaniami dotychczasowymi. Pozwalają na stosowanie rozległych instalacji freonowych, umożliwiają elastyczność w lokalizacji jednostek wewnętrznych i zewnętrznych Jednakże ich podstawową wadą jest cena, w wielu przypadkach dwukrotnie wyższa w stosunku od analogicznej mocy klimatyzatora split lub multi-split.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom rynku firma KAISAI w oparciu o technologie japońskie koncernu MIDEA wprowadza na rynek układy MINI VRF o wydajności jednostki zewnętrznej 16 KW. Agregat
wyposażony jest w nowoczesną sprężarkę inwerterową produkowaną przez MITSUBISHI, umożliwiającą płynną regulację wydajności chłodniczej w zależności od chwilowych potrzeb systemu.
W układzie może pracować maksymalnie siedem jednostek wewnętrznych z wbudowanymi fabrycznie elektromagnetycznymi zaworami rozprężnymi.

W pierwszym etapie swojej obecności na rynku firma KAISAI oferuje wyłącznie jednostki naścienne o wydajności 2,8, 3,6 oraz 5,6 KW sterowane pilotami bezprzewodowymi, w późniejszym czasie gama urządzeń wewnętrznych zostanie rozszerzona o jednostki kasetonowe, kanałowe oraz podsufitowe.

KASAI mini VRF
Pod względem technicznym system MINI VRF KAISAI oferuje podobne rozwiązania do istniejących już na polskim rynku urządzeń producentów japońskich. W skład instalacji chłodniczej wchodzą specjalne trójniki umożliwiające równomierny rozpływ czynnika chłodniczego do poszczególnych jednostek wewnętrznych, pomiędzy jednostkami wewnętrznymi oraz agregatem przebiega magistrala komunikacyjna umożliwiająca sprawne przesyłanie sygnałów. Przy projektowaniu systemu można przewymiarować moc chłodniczą jednostek wewnętrznych o 130% w stosunku do wydajności nominalnej agregatu zewnętrznego.

Maksymalna łączna długość instalacji chłodniczej w systemie KAISAI wynosi 100 m, przy czym najdłuższy odcinek instalacji może mieć do 50 m. Zakres temperaturowy pracy urządzeń wynosi w trybie chłodzenia od -15oC do 48oC, natomiast w trybie ogrzewania od -15oC do 27oC.

Jednostka zewnętrzna swoim wyglądem przypomina agregat klimatyzatora dużej wydajności typu split, jest płaski, można więc przymocować go do ściany za pomocą typowych wsporników montażowych.

Niewątpliwą zaletą systemów VRF KAISAI jest ich cena, mocno konkurencyjna w stosunku
do oferowanych dotychczas tego typu rozwiązań. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli wybierać zdecydowanie częściej nowoczesne rozwiązania techniczne, z jednej strony mocno zaawansowane technologicznie, a z drugiej przystępne cenowo.
Produkt wchodzi do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku i będzie dystrybuowany przez sieć dealerską firmy EURO-CLIMA Sp. z o.o.
Więcej: www.kaisai.pl


Pobierz KATALOG KASAI mini VRF

Źródło: EURO-CLIMA Sp. z o.o.