Aż dwa bezspoinowe systemy ociepleń marki Bolix zostały dopuszczone do sprzedaży na rynkach krajów Unii Europejskiej na przełomie maja i czerwca.

Wszystko dzięki temu, że Bolix S.A., producent chemii budowlanej, uzyskał 23 maja br. Europejską Aprobatę Techniczną na oparty na styropianie „System Bolix S”, którego składnikami są produkty, wchodzące w skład systemów BOLIX i BOLIX S dopuszczonych do obrotu krajowymi aprobatami. Europejska Aprobata Techniczna na systemy ociepleń marki Bolix oparte na styropianie ma numer ETA-07/0110. Dokument obejmuje dwa systemy BSO dopuszczone do obrotu polskimi aprobatami technicznymi: system Bolix, w którym warstwę wykończeniową stanowią tynki mineralne i akrylowe, oraz system Bolix S z „samoczyszczącymi się” silikatowymi, silikonowymi i silikonowo-akrylowymi wyprawami tynkarskimi. Przyznanie Euro-Aprobaty dla systemów marki Bolix oznacza, że produkty wchodzące w ich skład spełniają wymagania surowych europejskich norm i mogą być stosowane na budowach wszystkich krajów Unii Europejskiej.

- Uzyskanie Europejskiej Aprobaty Technicznej jest kolejnym świadectwem przywiązania firmy Bolix do kwestii wysokiej jakości produktów – uważa Krzysztof Szyndler, Dyrektor Marketingu. – Proszę pamiętać, że w ostatnim czasie nasze przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat ISO 9001:2000 i ISO 14001:2004 dla Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Oba wydarzenia należy traktować jako odpowiedź na rosnące wymagania naszych klientów, którym staramy się zapewnić najwyższy standard obsługi i wysoką jakość wyrobów.

Europejska Aprobata Techniczna dla żywieckiej spółki oznacza otwarcie nowych rynków zbytu. Dotychczas produkty marki Bolix eksportowane były głównie na wschodnie rynki – do Rosji i na Ukrainę – oraz do wielu mniejszych krajów.

W firmie Bolix aktualnie trwają prace nad uzyskaniem Europejskiej Aprobaty Technicznej na systemy ociepleń oparte na wełnie mineralnej, a więc kolejne dwa systemy – Bolix M-1 i Bolix M-3 oraz polskiej aprobaty technicznej na system ocieplania stropów garażów i piwnic, pozwalający znacznie zaoszczędzić czas tych prac w porównaniu do dotychczas oferowanego systemu Bolix M1-G.

Euro-Aprobatę dla systemów Bolix można pobrać z Internetu – dokument jest dostępny pod adresem: www.bolix.pl .