Firma ETIS zainstalowała pierwszy w Polsce pokazowy system pomiaru temperatury drogą radiową firmy Eckelmann.

ETIS: Pierwszy w Polsce bezprzewodowy system pomiaru temperatury firmy ECKELMANN
ECKELMANNW przeciwieństwie do tradycyjnych metod pomiaru, małe czujniki radiowe co 5 minut mierzą temperaturę tuż przy produktach, po czym automatycznie przesyłają informację do komputera marketu. Niewątpliwą zaletą systemu jest zarówno duża dokładność (nawet do 0,1K), jak również niezawodność i bezbłędność pomiarów. Dzięki temu jest możliwe nie tylko obniżenie zużycia energii- poprzez zrezygnowanie ze zbędnych marginesów bezpieczeństwa, to także gwarancja utrzymania najwyższej jakości towarów. W przypadku przekroczenia wartości granicznych, następuje natychmiastowe powiadamianie przez alarm, sms i/lub email.

Jeden moduł odbiorczy zbiera dane nawet od 100 czujników radiowych i przekazuje je do komputera marketu generując perfekcyjne wykresy temperatur i dobowe listy temperatur z normami HACCP. Zasięg pomiaru od -40 do +80°C całkowicie pokrywa zróżnicowane potrzeby każdego odbiorcy. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjna metoda zasilania- bateria pracująca 10 lat bez konieczności ładowania- co umożliwia zbieranie danych tam, gdzie zwykle jest ono niemożliwe.

Radiowy pomiar temperatury jest częścią kompleksowego systemu E•LDS, który pozwala obniżyć całkowite zużycie energii w supermarkecie nawet o 25%!

System, zamontowany przez firmę ETIS, będzie pracował w supermarkecie Topaz przy ul. Warszawskiej 133 w Siedlcach.

>>Więcej o systemach ECKELMANN

Źródło: ETIS Sp. z o.o.