Firma ETIS Sp. z o.o. wykonała projekt instalacji klimatyzacji i nawilżania oraz wentylacji mechanicznej w Budynku Administracyjno-Biurowym Totalizatora Sportowego w Warszawie przy ul. Targowej 25.

ETIS: Klimatyzacja i wentylacja dla Totalizatora Sportowego
Totalizator SportowyPrzedmiotem opracowania był projekt wykonawczy instalacji klimatyzacji i nawilżania oraz wentylacji mechanicznej w istniejącym budynku o sześciu kondygnacjach.

Instalacja klimatyzacji zaprojektowana przez Etis w oparciu o dwa systemy klimatyzacji MULTI V PLUS II LGE oraz o nawilżacze firmy CAREL, objęła pomieszczenia biurowe parteru oraz pięter od I do V. Pierwszy system klimatyzacji MULTI V obsługuje 39 jednostek wewnętrznych; system drugi - 40 jednostek wewnętrznych. Jednostki zewnętrzne systemów zlokalizowano w niższej części na dachu budynku – kondygnacja IV. Dla pomieszczeń komputerowych zaprojektowano klimatyzację opartą na splitach przypodłogowo-sufitowych THM60 firmy LENNOX.

Instalacja wentylacji mechanicznej została zaprojektowana w oparciu o trzy centrale wentylacyjne dla pomieszczeń sal konferencyjnych. Dobrano dwie centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Miniair + RKE 03 oraz Miniair + RKE 10 Firmy LENNOX. Centrale wentylacyjne umieszczono na poddaszu nieużytkowym.

Projekt opracowały mgr inż. Anna Kaczorowska i mgr inż. Beata Lipińska-Kopeć.Źródło: ETIS Sp. z o.o.