ESBE wprowadza Zestawy Solarne Premium do optymalizacji zużycia energii

ESBE: Zestawy solarne VMD300
Firma ESBE zaprezentowała zestawy solarne VMD300 podczas marcowych targów MCE w Mediolanie. Zestawy solarne Premium zapewniają możliwie najwyższy komfort i oszczędność energii przy maksymalnej precyzji regulacji.


Manager Produktu Per Thunberg wyjaśnia „W przypadku niewystarczającej ilości energii słonecznej do celów przygotowania ciepłej wody użytkowej, niezbędny jest alternatywny system jej przygotowania, taki jak gazowy kocioł grzewczy. Solar kit optymalizuje przepływ wody w zależności od aktualnego zapotrzebowania na dodatkową moc grzewczą do jej podgrzania, jednocześnie utrzymuje temperaturę c.w.u. na bezpiecznym poziomie. A to wszystko w jednym prostym w montażu urządzeniu – Solar kit. Urządzenie zbudowano wyłącznie z elementów termostatycznych (brak el. elekt.) tym samym uzyskano urządzenie niezależne i proste winstalacji”.

“W celu ograniczenia strat energii cieplnej Solar kit dostępny będzie z izolacją termiczną. Zastosowanie izolacji termicznej zmniejsza straty cieplne do 65% w stosunku do niezaizolowanego systemu.” - dodaje Per Thunberg.

Fabryka ESBE i główna siedziba znajduje się w Reftele w Szwecji. ESBE jest reprezentowana w ponad 20 krajach i jest liderem na rynku w zakresie armatury dla instalacji słonecznych, pomp ciepła i paliw stałych.