EOLO - nagrzewnica powietrza - jest doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń ogrzewanych całościowo, jak i wyznaczonych stref grzewczych.

Porównując nagrzewnicę EOLO z tradycyjnymi systemami grzewczymi wymagającymi oddzielnych pomieszczeń dla kotłowni łatwo można utwierdzić się w przekonaniu o ponoszeniu najniższych kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych w przypadku wyboru oferowanego przez firmę SYSTEMA POLSKA nagrzewnic EOLO. Utrzymanie tych kosztów na poziomie minimalnym jest możliwe dzięki temu iż nagrzewnica EOLO jest urządzeniem samowystarczalnym i wysokoefektywnym.
Jest to urządzenie samowystarczające, ze szczelną obudową, możliwością montażu ściennego. Charakteryzuje je łatwy montaż, możliwość różnorodnego wykorzystania, cicha praca, wydajność powyżej 90%. Nagrzewnica może być zasilana gazem ziemnym, płynnym lub olejem. Proces mieszania gazu z powietrzem odbywa się za pomocą wentylatora zasysającego powietrze umieszczonego tuż przed komorą spalania.
Podstawowymi elementami składowymi nagrzewnicy są: palnik, wentylator, komora spalania ze stali nierdzewnej z wysokoefektywnym wymiennikiem ciepła. Palnik przystosowany do spalania gazu ziemnego lub gazu płynnego co potwierdzają przewodzone badania wg standardów europejskich CE oraz dopuszczeń polskich Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie. Wentylator Klasy H, zasilany napięciem 230 V ~ 50 Hz jest zabezpieczony farbą ochronną przed wysoką temperaturą jak i agresywnym środowiskiem spalin. Cynkowana metalowa obudowa malowana jest proszkiem epoksydowym i odporna na wysokie temperatury.
Zespół wentylacyjny składa się z jednego, dwóch lub trzech cicho pracujących wentylatorów osiowych lub odśrodkowych , statycznie wyważonych, które w miesiącach letnich mogą być włączone w celu dodatkowej recyrkulacji powietrza, zapewniając tym samym większy komfort w miejscu pracy.
Termostat zamontowany w urządzeniu służy do kontroli zespołu wentylacyjnego w normalnych warunkach pracy oraz kontroluje utrzymanie żądanej temperatury. Siatka rozprowadzająca wykonana jest z pionowych lub poziomych łopatek, z możliwością zmiany ich ustawienia w celu lepszej dystrybucji ogrzanego powietrza.
Zalety generatora EOLO:
• działanie niezależne
• szczelność względem ogrzewanego pomieszczenia
• możliwość montażu ściennego, oszczędność zajmowanego miejsca,
• łatwość w montażu
• elastyczny pod względem uniwersalności stosowania
• cicha praca urządzenia
• sprawność wyższa od 90%
• zasilanie: metan, propan-butan, olej opałowy
• zabezpieczenie wszystkich funkcji układami elektronicznymi.
Dostępnych jest 20 różnych modeli o mocach 22 kW do 94 kW, z różnym usytuowaniem wentylatorów i różnie zasilanych.

Komentarze