Firma Envo, producent elementów identyfikacji wizualnej oraz konstrukcji stalowych, nabyła prawa do marki PEREKO. Od teraz kotły grzewcze na paliwa stałe dostępne pod marką PEREKO wytwarzane są w fabryce należącej do tej spółki.

Envo producentem kotłów grzewczych PEREKO
Envo Group - logoDotychczas firma specjalizowała się w wykonywaniu konstrukcji stalowych oraz elementów identyfikacji wizualnej. Dzięki uzyskaniu prawnego tytułu do marki PEREKO, Envo stało się również producentem kotłów grzewczych. „Chcieliśmy wyraźnie zaznaczyć, że zmiany jakie zaszły w strukturach firmy są jedynie zabiegami formalnymi. Zostały one wprowadzone, aby usprawnić funkcjonowanie spółki”, wyjaśnia Piotr Chaja, prezes zarządu Envo. „Główny proces produkcyjny kotłów PEREKO odbywa się w podobny sposób jak do tej pory, jednak dostęp do nowoczesnego parku maszynowego daje nam większe możliwości w zakresie podnoszenia jakości oferowanych produktów.”

Kolejnym krokiem firmy jest wzbogacenie swojego produktowego portfolio. Envo zamierza wkrótce wprowadzić nowe linie kotłów, które będą odpowiadać na aktualne zapotrzebowanie rynku.Informacje o Envo

Spółka Envo funkcjonuje na rynku w obszarze trzech gałęzi produkcji: urządzeń grzewczych, elementów identyfikacji wizualnej oraz konstrukcji stalowych. Pod względem ilości wytwarzanych urządzeń oraz posiadanego zaplecza technicznego i kapitału przedsiębiorstwo należy do ścisłej czołówki producentów kotłów grzewczych. Marką urządzeń wytwarzanych przez Envo jest PEREKO - funkcjonalne kotły na paliwa stałe o szerokim spektrum mocy i zróżnicowanym poziomie zaawansowania technicznego.

Envo posiada solidne zaplecze techniczne oraz duże moce przerobowe, co pozwala na fachowe i kompleksowe podejście do wykonywanych zleceń. Nowoczesny park maszynowy wyposażony jest m.in. w roboty spawalnicze o podwójnych ramionach, lakiernie proszkowe, pozwalające na wykonanie elementu o maksymalnych wymiarach 3300 x 2700 x 580 mm, linie półautomatyczne do cięcia materiału, wycinarki laserowe, wykrawarki, prasy, prasy krawędziowe, piaskarki i śrutownie, nożyce gilotynowe CNC, walce mechaniczne CNC, centrum obróbcze, tokarki CNC, przecinarki drutowe, zgrzewarki, wiertarki stołowe, spawalnie, suwnice i żurawie transportowe. Produkcja odbywa się w halach o powierzchni 20 tys. m2 przy obsłudze 120 pracowników. Wśród klientów znajdują się m.in. ULMA Construccion, TERMET, TERMATEX, Perfopol.

Informacje o PEREKO

PEREKO to marka funkcjonalnych kotłów grzewczych na paliwa stałe o szerokim spektrum mocy, przeznaczonych zarówno dla pojedynczych gospodarstw domowych, jak również do budynków użyteczności publicznej.

Kotły PEREKO są nowoczesnymi i trwałymi urządzeniami grzewczymi o różnym stopniu zaawansowania technicznego. Wśród szerokiego asortymentu znajdują się proste kotły cechujące się tradycyjną budową, a także wzbogacone o elektroniczny system sterowania oraz wyposażone w automatyczny podajnik paliwa. Oferta PEREKO zawiera 8 różnych serii kotłów na paliwa stałe. PEREKO to także innowacyjne urządzenia, łączące w sobie funkcje kotła i nagrzewnicy powietrza.

Marka PEREKO istnieje na polskim rynku od 2002 roku. Funkcjonuje także na rynkach zagranicznych. Swoich dystrybutorów ma w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Rumunii, na Węgrzech, Ukrainie i Litwie.


Źródło: ''