Firma Envo, producent funkcjonalnych kotłów na paliwa stałe marki PEREKO, uruchamia cykl szkoleń dla fachowców z branży grzewczej. W ramach programu uczestnicy z całej Polski będą mieli możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy całkowicie bezpłatnie. Envo zamierza przeszkolić 270 instalatorów w ciągu roku, udostępniając im dodatkowo materiały edukacyjne na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Envo będzie edukować instalatorów kotłów PEREKO
Termin pierwszego szkolenia zaplanowany jest na początek kwietnia. Poruszana tematyka dotyczyć będzie zagadnień związanych z montażem i eksploatacją kotła, doborem odpowiedniego urządzenia grzewczego oraz obsługą serwisową. Szkolenia obejmują zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć zakład produkcyjny i poznać możliwości Envo oraz szczegółowo zaznajomić się z nowościami w ofercie kotłów PEREKO.

Logo firmy

Program specjalistycznych szkoleń Envo składa się z kilku poziomów zaawansowania, po zaliczeniu których uczestnik zostaje Autoryzowanym Instalatorem PEREKO. Tytuł ten pozwala na przystąpienie do programu lojalnościowego, w ramach którego przyznawana jest prowizja za prawidłowo wykonany montaż. Dodatkowo certyfikowany instalator jest promowany na stronie internetowej producenta. „Envo jako dynamicznie prosperująca firma chce wspierać również rozwój swoich współpracowników, którymi pośrednio są instalatorzy. Czynny udział w procesie doskonalenia ich umiejętności daje nam świadomość, że mamy istotny wkład w postęp naszej branży”, mówi prezes Envo, Piotr Chaja.

Dodatkowo w ramach programu edukacyjnego, dla wszystkich osób biorących udział w szkoleniach oraz zainteresowanych tematyką instalacji w branży grzewczej, Envo przygotowało specjalną stronę internetową, na której cyklicznie będą udostępniane materiały szkoleniowe o unikalnej treści. „Jesteśmy świadomi, że doświadczenie zawodowe instalatora często jest zdobywane na zasadzie prób i błędów. Dlatego oprócz specjalistycznych szkoleń postanowiliśmy uruchomić wirtualną strefę wiedzy dotyczącą instalacji w branży grzewczej. Pod adresem Klub.pereko.pl będzie można znaleźć wiele praktycznych porad i wskazówek, które mogą pomóc w codziennej pracy każdego instalatora”, wyjaśnia Piotr Chaja, prezes zarządu Envo.

Platforma edukacyjna rusza w połowie marca, czyli jeszcze przed rozpoczęciem szkoleń. Envo zamierza przeprowadzić w tym roku 18 spotkań szkoleniowych, z których relacje będzie można śledzić na profilu firmowym w portalu społecznościowym Facebook.



Informacje o PEREKO

PEREKO to marka funkcjonalnych kotłów grzewczych na paliwa stałe o szerokim spektrum mocy, przeznaczonych zarówno dla pojedynczych gospodarstw domowych, jak również do budynków użyteczności publicznej. Marka PEREKO jest własnością spółki Envo, której działalność skupia się również w obszarze produkcji konstrukcji stalowych i elementów identyfikacji zewnętrznej. Envo znajduje się w ścisłej czołówce producentów kotłów pod względem ilości wytwarzanych urządzeń oraz posiadanego kapitału i zaplecza technicznego.

Kotły PEREKO są nowoczesnymi i trwałymi urządzeniami grzewczymi o różnym stopniu zaawansowania technicznego. Wśród szerokiego asortymentu znajdują się proste kotły cechujące się tradycyjną budową, a także wzbogacone o elektroniczny system sterowania oraz wyposażone w automatyczny podajnik paliwa. Oferta PEREKO zawiera 8 różnych serii kotłów na paliwa stałe, które ze względu na konstrukcję oraz sposób spalania można zaklasyfikować do 3 głównych kategorii: kotły ze spalaniem „górnym” – w których emisja spalin odbywa się w górnej części urządzenia, kotły ze spalaniem „dolnym” – gdzie emisja spalin odbywa się w dolnej części urządzenia oraz kotły z podajnikiem, wśród których wyróżniamy urządzenia bez rusztu lub wyposażone w ruszt wodny. PEREKO to także innowacyjne urządzenia, łączące w sobie funkcje kotła i nagrzewnicy powietrza.

Marka PEREKO istnieje na polskim rynku od 2002 roku. Funkcjonuje także na rynkach zagranicznych. Swoich dystrybutorów ma w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Rumunii, na Węgrzech, Ukrainie i Litwie.

Źródło: ''