System 20 cm PLUS to wzbogacona o bloczki YTONG MULTIPOR wersja systemu białych bloków ściennych SILKA i YTONG, o jednakowej wysokości 20 cm, połączonych cienkimi spoinami, pozwalająca na wznoszenie ścian jednorodnych materiałowo.

Bloczki YTONG MULTIPOR będące częścią nowego systemu są niezwykle lekką odmianą autoklawizowanego betonu komórkowego. Podobnie jak bloczki YTONG powstają z naturalnych surowców i charakteryzują się doskonałymi parametrami cieplnymi oraz wysoką dokładnością wymiarową. Bloczki YTONG MULTIPOR w Systemie 20 cm PLUS układane są równocześnie ze ścianą nośną, tworząc dwuwarstwową, materiałowo jednorodną konstrukcję. Zaletą takiego rozwiązania jest przyspieszony, w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych, proces montażu.

Kolejną zaletą bloczków YTONG MULTIPOR jest ich stabilność wymiarowa oraz łatwość obróbki. Dzięki temu prace na placu budowy przebiegają szybciej i są łatwe do wykonania. YTONG MULTIPOR jest materiałem niepalnym (klasa niepalności A1), co w zasadniczy sposób wpływa na trwałość i bezpieczeństwo wznoszonego budynku.

Bloczki YTONG MULTIPOR mają szereg różnorodnych zastosowań. Mogą występować w konstrukcjach ścian zewnętrznych, dachów płaskich, dachów odwróconych i dachów zielonych. YTONG MULTIPOR może być także stosowany podczas renowacji obiektów zabytkowych o bardzo skomplikowanej elewacji oraz do adaptacji budynków przemysłowych na cele mieszkaniowe.

System 20 cm PLUS łączy zalety bloków SILKA i YTONG z bloczkami YTONG MULTIPOR i jest najlepszym oraz najnowocześniejszym rozwiązaniem budowlanym proponowanym przez firmę Xella. Jego stosowanie gwarantuje optymalizację parametrów wznoszonych ścian i pozwala projektować budynki energooszczędne, a nawet pasywne. To także rozwiązanie ekonomiczne, bo budynki wzniesione w Systemie 20 cm PLUS charakteryzują się wysoką energooszczędnością i niskimi kosztami użytkowania. Dodatkowo System 20 cm PLUS gwarantuje, że nie wystąpią problemy z utylizacją odpadów.

Naturalne składniki, z których powstają bloczki i ich bakteriobójcze właściwości ograniczające rozwój bakterii, grzybów czy pleśni, powodują, że ściany domów w Systemie 20 cm PLUS na zawsze pozostaną przyjazne dla zdrowia jego domowników. Niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania budynku w Systemie 20 cm PLUS ma także doskonała odporność ogniowa bloków SILKA oraz bloczków YTONG i YTONG MULTIPOR.

Mniejsze nakłady czasu i pracy podczas wznoszenia budynku oraz mniejsze wydatki na użytkowanie domu w Systemie 20 cm PLUS są argumentami przeważającymi na korzyść murowania w Systemie 20 cm PLUS.