Data rozpoczęcia
2009-03-13
Data zakończenia
2009-03-15

13-15.03.2009 Szczecin


ENERGIA - XIII Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej
W dniach 13-15 marca 2009 r. na terenie centrum Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbędą się 13. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA organizowane równolegle z 18.Targami Budowlanymi BUD-GRYF, tworząc największa branżową imprezę targową w regionie i jedną z największych w Polsce.
Targi ENERGIA to prezentacje różnych systemów grzewczych, nowoczesnych technologii pozyskiwania energii elektrycznej oraz cieplnej - ze źródeł tradycyjnych i odnawialnych, możliwości finansowania pozyskiwania energii, sposoby jej magazynowania i oszczędzania.
W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie energią wiatrową, słoneczną, geotermiczną, wodną i ta pozyskiwaną z biomasy. Wiele firm ukierunkowało swoją działalność na opracowywanie technologii i produkcję urządzeń dla bardzo szybko rozwijającego się rynku energii odnawialnych. Tendencja ta była zdecydowanie widoczna podczas ostatniej edycji Targów Energia w Szczecinie.
Ekspozycje targów ENERGIA i BUD-GRYF 2008 to blisko 200 firm i 11.000 zwiedzających.
Konferencje towarzyszące targom cieszyły się ogromną popularnością, prowadzone przez profesorów uczelni niemieckich, polskich i duńskich i inne autorytety z dziedziny energetyki - skupiły firmy z branży i ponad 100 przedstawicieli gmin i powiatów.
Podczas najbliższych targów ENERGIA 2009 odbędzie się dwudniowa konferencja popularno-naukowa dotycząca Odnawialnych Źródeł Energii oraz technologii oszczędzających energię.
Wystawcy targów ENERGIA to firmy z całej Polski, a także z Niemiec, Danii, Szwecji. Wśród nich są firmy wchodzące dopiero na rynek jak i te z już ugruntowaną pozycją.
Odwiedzający targi to zwykle przedstawiciele branży energetycznej i budowlanej, osoby związane z ochroną środowiska oraz przedstawiciele samorządów lokalnych.
Kolejną liczna grupę gości targowych stanowią odbiorcy indywidualni poszukujący informacji jak zmodernizować termoenergetycznie dom, wyposażyć nowo wybudowane obiekty w systemy grzewcze itd. - dla nich zostaje przygotowane seminarium : CIEPŁY DOM.
Internet: www.mts.pl