Emerson Network Power wprowadza Liebert HPC-L Freecooling - chiller zgodny ze strategia ekologicznych centrow danych.


Nowe rozwiązanie Emerson Network Power nie tylko maksymalizuje niezawodność chłodzenia serwera, jest też odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie menedżerów centrów danych na oszczędzanie energii, ograniczenie emisji CO2 i zmniejszenie poziomu hałasu.
Wdrażając chiller Liebert HPC-L Freecooling (o mocy chłodzenia od 750 do 1350 kW) Emerson Network Power, firma grupy Emerson (NYSE: EMR), światowy lider w zapewnianiu ciągłości działania systemów biznesowych o krytycznym znaczeniu (Business-Critical Continuity™), podtrzymuje swoje zobowiązanie do wspierania organizacji w poszukiwaniu oszczędności energii i wdrażania przyjaznych środowisku rozwiązań dla centrów danych.

Liebert HPC-L Freecooling
Nowe chillery umożliwiają menedżerom dużych centrów danych skutecznie stawiać czoła trzem podstawowym zagadnieniom: oszczędzania energii, co powoduje obniżenie kosztów energii i emisji CO2, zapewniania ciągłej, niezawodnej pracy, oraz redukcji poziomu hałasu, zwłaszcza w porze nocnej.
W kategoriach: koszt energii oraz wpływ na środowisko, nowa seria chillerów Liebert znacznie przyczynia się do rozwoju korporacyjnych strategii ekologicznych. Zawiera zintegrowany system freecooling wykorzystujący średnie i niskie temperatury zewnętrzne do schładzania wody generując w ten sposób do 40% oszczędności energii. Mieszanina wody i glikolu przepływa przed dodatkowe zespoły, zamontowane we wszystkich urządzeniach Liebert HPC-L Freecooling, w których następnie dochodzi do wymiany ciepła między powietrzem z zewnątrz i mieszaniną. W ten sposób obniżone zostaje zapotrzebowanie na moc chłodzącą sprężarek, szczególnie przy niskich temperaturach i częściowym obciążeniu, co z kolei znacznie redukuje koszty energii i emisje dwutlenku węgla.
Ciągła i niezawodna obsługa klimatyzacyjna serwerów jest gwarantowana przez najlepsze w swojej klasie technologie rozwijane na przestrzeni lat przez firmę Emerson Network Power. Urządzenia Liebert HPC-L Freecooling wyposażone są w dwie półhermetyczne sprężarki śrubowe, które zapewniają wysoką niezawodność i skuteczność, zarówno przy pełnym, jak i częściowym obciążeniu.
Praca urządzeń jest gwarantowana również w sytuacjach awaryjnych dzięki nadmiarowości zapewnianej przez dwa niezawodne obwody chłodzące, podwójną tablicę rozdzielczą, podwójny panel sterowania oraz pompę awaryjną.
Dodatkowo, urządzenia Liebert HPC-L Freecooling znajdują się w czołówce rynku w kategorii emisji hałasu. Urządzenie dostępne jest w czterech wersjach emisji hałasu, spośród których wersja "Q" (cicha) stanowi unikalne połączenie skuteczności i cichości działania. Jest to wynikiem wyjątkowej dźwiękoszczelności oraz zastosowania elektronicznie sterowanych wentylatorów EC. Wentylatory te oprócz cichej pracy charakteryzują się niskim zużyciem energii przy wysokiej wydajności i efektywności.

O Emerson Network Power™

Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity™ - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikacje. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Produkty marki Liebert z zakresu zasilania, klimatyzacji precyzyjnej i monitorowania oraz usługi firmy Emerson Network Power przyczyniają się do podniesienia efektywności i upraszczają zarządzanie technologiami sieciowymi oraz centrami danych poprzez zwiększenie dostępności i wydajności systemów teleinformatycznych, elastyczność oraz szybkość dostosowania rozwiązań do potrzeb Klienta. Więcej informacji: www.liebert.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com

O Emerson™

Emerson (NYSE:EMR), z siedziba w St. Louis, jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologie i inżynierię zapewniając klientom innowacyjne rozwiązania w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, technologie klimatyzacyjne, zarządzanie procesami, automatyka przemysłowa i wiele innych. Więcej informacji: www.emerson.com