Emerson Network Power promuje nowe rozwiazania klimatyzacji precyzyjnej dla serwerowni i centrów danych za pomocą specjalnego programu i strony www.chillerGP.pl

Emerson Network Power ChillerGP 2010 - program partnerski z turbodoładowaniem
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE: EMR) i światowego lidera w zapewnianiu ciągłości działania systemów o kluczowym znaczeniu dla firm (Business-Critical Continuity™), wdrożyła nowy program partnerski dla klientów i projektantów o nazwie ChillerGP 2010.
Jego celem jest popularyzacja zaawansowanych technologicznie systemów klimatyzacji precyzyjnej opartych na agregatach wody lodowej z serii Liebert HPC. Program kierowany jest do firm projektowych i wykonawczych. Uczestnicy programu, którzy zdecydują się wykorzystać innowacyjne technologie mogą zamienić każdy zaprojektowany/zakupiony kW mocy chłodniczej na mile, które zbliżają ich do głównej wygranej - wyjazdu na wyścig Formuły 1, GP Monza we Włoszech połączonego ze zwiedzaniem fabryki agregatów wody lodowej Emerson Network Power.

O programie ChillerGP 2010

Program ChillerGP został oficjalnie zainaugurowany w marcu 2010 podczas Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja, największych w Polsce targów branży klimatyzacyjnej. Podczas wydarzenia eksperci Emerson Network Power oraz Hewlett Packard promowali wspólnie energooszczędne rozwiazania dla serwerowni i koncepcje mobilnych centrów danych, przedstawiciel Emersona tłumaczył ponadto szczegóły regulaminu programu ChillerGP 2010. Zwłaszcza nagroda ChillerGP 2010 zelektryzowała gości Forum. Wyjechać do Włoch, zasiąść w loży i kibicować z bliska kierowcom bolidów na legendarnym torze Monza... to działa na wyobraźnię. Najpierw jednak trzeba pokonać dystans dzielący oba miasta: Warszawę i Monza - czyli okrągłe 1000 mil. Wymieniając kW mocy chłodniczej na mile, uczestnicy rywalizacji zbliżają się do upragnionego celu. Aby stać się uczestnikiem programu, należy zarejestrować się na jego oficjalnej stronie, www.chilllerGP.pl i stanąć do rywalizacji z innymi zawodnikami. Najlepsza trójka, ma już za sobą ponad połowę trasy! Zaś lidera wyścigu dzieli od mety już zaledwie 200 mil! Co ważne, choć zakup chillera automatycznie wiąże się z uzyskaniem statusu finalisty programu - każda mila ma znaczenie!

Dlaczego ChillerGP?

Program ChillerGP powstał by wesprzeć wykorzystanie w projektach i realizacjach serwerowni oraz centrów danych najnowszych rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej opartych na agregatach wody lodowej Liebert HPC. Służą one podniesieniu efektywności systemu klimatyzacji w serwerowni o wysokiej gęstości ciepła, przez zwiększenie wydajności chłodniczej, optymalizację zużycia energii elektrycznej, minimalizację kosztów utrzymania, wykorzystanie odzysku ciepła i zjawiska freecoolingu, zwiększenie elastyczności chłodzenia oraz wykorzystanie najnowszych, opatentowanych przez firmę Emerson, innowacji technologicznych. Są nimi m.in.: sprężarka Digital Scroll, elektronicznie komutowane wentylatory typu EC FAN, sterowniki mikroprocesorowe iCOM, system FAST START RAMP czy tez tryb pracy kaskadowej i Supersaver. Chillery dostępne są w dużym przedziale mocy chłodniczej od 40 kW do 1,5 MW i znajdują zastosowanie od małych serwerowni, przez duże data center, aż po mobilne, kontenerowe centra danych, a także we wszystkich budynkach z klimatyzacja komfortu, w których ważna jest optymalizacja zużycia energii elektrycznej przez wykorzystanie zjawiska frecoolingu.

"Wierzę, ze program ChillerGP zachęci Projektantów i Klientów do zwrócenia uwagi na korzyści płynące z wdrażania innowacyjnych rozwiązań, których celem jest, jak w przypadku chillerow Liebert HPC, najwyższa efektywność bez najmniejszych kompromisów względem bezpieczeństwa i dostępności." - podkreślił Piotr Kowalski, Kierownik Sprzedaży Agregatów Wody Lodowej w Emerson Network Power.


O Emerson Network Power™
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity™ - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiazania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności.

O Emerson™
Emerson (NYSE:EMR), z siedziba w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologie i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune.
Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o.