Większość prądu, który kupujemy od elektrowni powstaje w wyniku spalania węgla. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo jest to szkodliwe dla środowiska. Jednak nasz dom może korzystać z odnawialnego źródła energii – z samego Słońca. Umożliwiają to… dachówki! Specjalne dachówki solarne TEGOSOLAR firmy Tegola to jednak nie tylko ekologia. Ich zastosowanie może nawet całkowicie wyeliminować domowe rachunki za elektryczność.


Kosmiczna technologia
Wbrew pozorom w Polsce również można korzystać z naturalnego promieniowania słonecznego jako źródła energii elektrycznej. Do produkcji dachówek TEGOSOLAR firmy Tegola została wykorzystana technologia i materiały stosowane do budowy satelitów przez NASA. Dzięki temu kąt nachylenia dachu oraz jego orientacja względem stron świata, choć nadal brane pod uwagę, znacznie straciły na znaczeniu. Zastosowanie krzemu amorficznego podnosi wydajność dachówek TEGOSOLAR nawet o 20 procent w porównaniu do tradycyjnych systemów bazujących na krzemie krystalicznym. Za powłokę służy nie szkło, lecz niezwykle śliska i gładka warstwa z supertworzywa – tefzalu. Jej specyficzna budowa bardzo skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu, co zapewnia najwyższą wydajność tej swoistej dachowej elektrowni bez potrzeby mycia.

Fot. 1. Dachówki TEGOSOLAR to źródło ekologicznej energii
Fot: Tegola Polonia

Rozwiązanie wyjątkowo praktyczne
Dachówki TEGOSOLAR – mimo że sprzedawane nie na metry kwadratowe, a na kilowaty – ciągle pozostają dachówkami, czyli uszczelnieniem dachu. Łatwe i w pełni kompatybilne w montażu z innymi pokryciami bitumicznymi firmy Tegola zapewniają pełną i niezawodną izolację standardowego dachu. Jako pokrycie lekkie i elastyczne, dachówki TEGOSOLAR w najmniejszym stopniu nie zmieniają statyki dachu.

Fot. 2. Dachówki TEGOSOLAR są bardzo łatwe w montażu
Fot: Tegola Polonia

Kompleksowa obsługa
W zależności od potrzeb, dachówki solarne mogą pokrywać całość lub tylko część zapotrzebowania domostwa na energię elektryczną – dlatego właśnie sprzedaje się je na kilowaty. Producent i dystrybutor dachówek TEGOSOLAR – firma Tegola – oprócz ich fachowego montażu zapewnia również profesjonalną komputerową analizę warunków, w jakich będą pracować. Bierze ona pod uwagę konstrukcję domu i dachu oraz zagospodarowanie terenu wokół domu (wysokie drzewa lub pobliskie góry mogą zasłaniać światło) oraz jego położenie geograficzne (region). Wszystko po to, by zapewnić stały dopływ zakładanej ilości energii do domowej sieci – na przykład co najmniej jednego kilowata na dobę.

Fuzja estetyki i ekologii

Grafitowy kolor dachówek solarnych TEGOSOLAR doskonale komponuje się z wszystkimi rodzajami pokryć dachowych. Ich wyróżniająca się nowoczesnością powierzchnia może być oryginalną ozdobą dachu, podkreślającą zarazem dbałość o środowisko naturalne ludzi, którzy pod nim mieszkają. Ekologia, funkcjonalność i estetyka łączą się w… jednej dachówce.

Tegola Polonia Ltd
jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce włoskich producentów wysokiej jakości materiałów budowlanych: Tegola Canadese S.pA., General Membrane S.p.A, Tema Technologies and Materials S.r.l. Tegola Polonia została utworzona w 1992 roku jako jedna z ponad dwudziestu działających w świecie spółek stowarzyszonych z firmą Tegola Canadese S.p.A.
Tegola Canadese jest europejskim liderem w produkcji dachówek bitumicznych - zajmuje 43% rynku. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Vittorio Veneto (północne Włochy) oraz w Dawidowie (około 100 km od Moskwy).
Źródło: E.C.H.O. Communications