Grzejniki elektryczne każdemu z nas kojarzyły się z suszeniem ręczników wyłącznie w łazience. Nowy grzejnik Tatou Bains firmy Atlantic Polska, który pojawił się z początkiem roku 2013 służy nie tylko do suszenia ręczników, ale także szmatek i fartuszków w kuchni. Ponadto grzejnik wzbogacony został o sensor otwarcia okna, który pozwala na obniżenie temperatury w pomieszczeniu.

Elektryczna suszarka do łazienki i kuchni
Tatou Bains to elektroniczny promiennik ciepła, czyli urządzenie wykorzystujące w swej pracy efekt frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych, swym charakterem zbliżonych do promieniowania słonecznego. Promienniki zapewniają silniejsze odczucie ciepła przy użyciu tej samej ilości energii, w porównaniu do ogrzewania konwekcyjnego. Ten model suszarki składa się z niskotemperaturowego, płytowego elementu grzewczego z dyfuzorem aluminiowym, bezpiecznika i deflektora termicznego, sondy pomiaru temperatury oraz ażurowej obudowy. Posiada trzy zakresy temperatur pracy tj. Komfort (10-28 stopni C.), Antyzamarzanie (7 stopni C.) i Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 1-4 stopnie C.).

Firma Atlantic Groupe opracowała dla swoich produktów patenty, jednym z nich jest system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu, w który wyposażony jest Tatou Bains, oprócz tego posiada on funkcję wietrzenia i sensor otwarcia okna, które umożliwiają czasowe obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Sensor informuje regulator temperatury o otwarciu okna, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu wytworzeniu ciepła, które ucieknie przez otwarte okno.

W przypadku łazienek grzejnik nagrzeje ręczniki czy szlafrok w trakcie naszej kąpieli czy brania prysznica. Jest to ważne szczególnie w porze zimowej, kiedy wyjście z wanny czy kabiny wiąże się z dyskomfortem spowodowanym uczuciem chłodu. Tatou Bains może być z powodzeniem zainstalowany w wilgotnym środowisku łazienki, dlatego, że przed korozją zabezpieczony jest nie tylko sam grzejnik, ale i stelaż naścienny, który jest wytworzony ze stali galwanizowanej. Ta suszarka łazienkowa wkomponuje się do pomieszczeń urządzonych w tonacji kremowej i ciemny brąz, będzie stanowiła kontrast na ciemnej ścianie. Jeśli ktoś będzie chciał ją ukryć proponujemy jej instalację w łazience w stylu retro.

Jeśli natomiast chodzi o kuchnię suszarka dzięki dwóm uchwytom sprawdzi się przy suszeniu ręczników i szmatek kuchennych czy fartuszka w trakcie przygotowywania posiłków lub po. Tatou Bains od Atlantic Polska będzie pasować do kuchni w stylu włoskim lub hiszpańskim z ciepłymi kolorami ścian. Ze względu na to, że grzejnik jest z aluminium meble kuchenne mogą posiadać fronty aluminiowe i metalowe nóżki, a kompozycji dopełnią metalowe garnki, sztućce, naczynia i inne przybory kuchenne.