Zmiany w Cubigel Compressors: producent sprężarek hermetycznych i agregatów skraplających o niewielkich wydajnościach - zwiększa i modernizuje swoją produkcję.

Elektronika S.A.  prezentuje: Sprężarki hermetyczne i  agregaty skraplające Cubigel Compressors 2013
Po kilkunastu miesiącach problemów organizacyjnych i finansowych związanych z kryzysem ogólnoświatowym, przedsiębiorstwo zakupione zostało przez chińskiego producenta sprężarek do sprzętu domowego - Huayi Compressors Co, Ltd; Roczna sprzedaż nowego właściciela to ok. 28 milionów sztuk sprężarek hermetycznych w zakresie 40 W – 400 W do urządzeń gospodarstw domowych. Firma notowana jest na chińskiej giełdzie, posiada wysoki potencjał finansowy i zatrudnia ponad 6 tysięcy pracowników. W Europie Huayi Compressors aktywizuje produkcje w Hiszpanii, planuje rozwinąć Dział R&D . Misją firmy jest ochrona środowiska, oszczędność energii i wytwarzanie wysokowydajnych produktów o najwyższej jakości. Stanowisko to jest potwierdzane przez zaawansowane technologie, nowoczesne linie produkcji sprężarek oraz regularne testy wyposażenia.

Cubigel Compressors produkuje szeroki asortyment sprężarek o niewielkich wydajnościach do zastosowań komercyjnych oraz szereg optymalnych rozwiązań dla przemysłu chłodniczego (OEM). Obok tradycyjnych wersji sprężarek dla wdrożonej produkcji i serwisu, producent proponuje również serie nowoczesne, innowacyjne dla różnorodnych zastosowań.

Zaawansowana konstrukcja tzw. sprężarek „3Z” Cubigel Compressors umożliwia znaczną poprawę efektywności. Seria „3Z” obejmuje:
- sprężarki wysokiej efektywności (COP wyższe o 15-30% w porównaniu do wersji standard)
- naturalne czynniki chłodnicze ( sprężarki pracujące z czynnikiem propan R290 oraz izobutan R600a)
- sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej – VSC (COP wyższe o 40% w porównaniu do wersji standard)
Te ostatnie mają kluczowe znaczenie dla zmniejszenia zużycia energii elektrycznej urządzeń chłodniczych ponieważ silnik sprężarki jest sterowany elektronicznie.
Produkowane sprężarki prądu stałego (DC) przeznaczone są do zasilania urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych w środkach transportu, takich jak przyczepy kempingowe, łodzie, samochody osobowe i ciężarówki.

Przegląd techniczny produkowanych typoszeregów

Przegląd techniczny produkowanych typoszeregów

Cubigel Compressors, w oparciu o sprężarki hermetyczne produkcji własnej, wytwarza szeroką gamę wysokiej jakości agregatów skraplających , przeznaczonych do zastosowań w komercyjnych instalacjach chłodniczych ( lady, witryny sklepowe, szafy oraz niewielkie komory chłodnicze). Agregaty do aplikacji LBP, HMBP, HBP w większości przystosowano do pracy przy temperaturze otoczenia +430 C. Są one oznaczone tabliczką informacyjną „Tropicalized Unit” - „Dla warunków tropikalnych”.

Zakres produkowanych agregatów skraplających obejmuje agregaty w wersjach standardowych oraz w wersjach specjalnych, wykonanych na zamówienie Klienta.

Wersje standardowe


Podstawowe elementy składowe standardowej wersji agregatu Cubigel Compr. to sprężarka, skraplacz z wentylatorem, zbiornik ciekłego czynnika – zamocowane na podstawie.
Agregaty standardowe produkowane są w czterech wersjach, zróżnicowanych w zależności od ich przeznaczenia. Wersje „1” i „4” montowane są do instalacji chłodniczej poprzez przyłącza lutowane. Wersja 4 wyposażona jest dodatkowo w zawór AVX 6mm. Wersja „2” została wyposażona w dwa zawory serwisowe zainstalowane na podstawie agregatu. Połączenie z instalacją chłodniczą następuje poprzez przykręcenie rurociągów do zaworów. Najbogatszą wersją jest „3” - wyposażona jest w zbiornik ciekłego czynnika oraz dwa zawory serwisowe. W standardowych urządzeniach montowane są również presostaty.
Poniższy schemat pokazuje możliwe kombinacje.

Schemat

Wersje specjalne

Cubigel Compressors może przygotować również agregaty inne niż w wykonaniu standardowym – skonfigurowane według zamówienia Klienta. Poniżej przykładowe wersje specjalne:
- specjalna długość przewodu zasilającego lub jego całkowity brak
- specjalne wykonanie płyty bazowej
- zamontowany filtr osuszacz (ceramiczny, z sitem molekularnym)
- specjalne wyłączniki ciśnieniowe
- agregat z niezmontowanymi podzespołami (do samodzielnego montażu)
- podłączone przewody termostatu
- specjalne opakowanie agregatu
- taca skroplin
- dodatkowe rurki Cu, dołączony wziernik lub rurka kapilarnaUwaga: Aprobaty techniczne zależą od modelu sprężarki
Na podstawie materiałów technicznych producenta
Elektronika SA www.elektronika-sa.com.pl

Źródło: ''