Wystawa edukacyjna "Dwa Światy Elektrośmieci”, zorganizowana przez ElektroEko w Muzeum Techniki w Warszawie, zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie EKOLAURY Polskiej Izby Ekologii. Jest to kolejny wyraz uznania dla ElektroEko za podejmowane działania edukacyjne w zakresie selektywnej zbiórki elektrośmieci.

ElektroEko wyróżnione Ekolaurem
EkolauryByła to pierwsza wystawa zorganizowana na tak dużą skalę - eksponaty wystawione były w jednej z największych sal Muzeum, w której zbudowano dwie specjalne platformy. Pierwsza z nich wprowadzała w świat zniszczony przez porzucone elektrośmieci. Druga - w świat zbudowany w harmonii pomiędzy rozwojem technologicznym, a ochroną środowiska. Rzetelne podejście do tematu tak bardzo spodobało się dyrekcji Muzeum, że wystawa została przedłużona o dwa miesiące. Od maja do listopada odwiedziło ją około 60 tysięcy osób.

W drugiej połowie 2010 roku wybrane eksponaty będą dostępne również w innych polskich miastach - w Płocku, w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Tarnowie.


Kilka miesięcy temu wystawa "Dwa Światy Elektrośmieci” spotkała się również z uznaniem Narodowej Rady Ekologicznej , która przyznała ElektroEko tytuł Promotora Ekologii za podejmowanie innowacyjnych działań edukacyjnych.

Więcej informacji na temat wystawy znajduje się na stronie www.dwaswiatyelektrosmieci.pl