W dniach 21 – 22 listopada 2009 r. warszawski Torwar wypełni się stoiskami i uczestnikami XXVII Zimowych Targów Mieszkaniowych NOWY DOM, NOWE MIESZKANIE organizowanych przez Murator EXPO. Są to najważniejsze targi mieszkaniowe w Polsce, których listopadowa edycja jest ostatnią w tym roku. Na tak ważnym wydarzeniu nie zabraknie firmy SPEC S.A., której eksperci przekażą odwiedzającym najważniejsze i przydatne informacje na temat ciepła sieciowego.

Ciepło wtedy, gdy go potrzebujesz

Wielu z nas nie zwraca uwagi na to, w jaki sposób do mieszkania dostarczane jest ciepło. Część osób nadal sądzi, że ciepło dostarczane jest do mieszkania wyłącznie w czasie tzw. okresu grzewczego, czyli od jesieni do wiosny. Jednak co zrobić, kiedy w czasie cieplejszych pór roku temperatura gwałtownie się obniża zmuszając nas do dogrzewania mieszkania np. piecykiem elektrycznym? Okazuje się, że w budynkach ogrzewanych z miejskiej sieci ciepłowniczej należącej do SPEC, jest to zupełnie zbędne, gdyż ciepło sieciowe dostępne jest każdego dnia i przez cały rok. Wszystkie węzły cieplne SPEC wyposażone są w automatykę pogodową, tzw. pogodynkę, która uruchamia dostawy ciepła do budynku w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej ustalonego pułapu. Należy przy tym pamiętać, że płacimy tylko za ciepło, z którego skorzystaliśmy. Takie rozwiązanie jest na pewno ekonomiczne i bezpieczne, ponieważ nie musimy korzystać z dodatkowych źródeł ciepła.

Sposób ogrzewania wpływa na koszty eksploatacyjne mieszkania

Wybór i zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z ważniejszych i trudniejszych decyzji w życiu. Zanim zdecydujemy się na lokum, które spełnia wszystkie oczekiwania, poprzedzamy zakup dokładnym sprawdzeniem inwestycji, inwestora, lokalizacji, czy okolicznej infrastruktury. Jednak, jak podkreślają eksperci SPEC, powinniśmy pamiętać również o sprawdzeniu, w jaki sposób mieszkanie będzie ogrzewane i jakie będą wiązały się z tym koszty. Warto zwrócić uwagę, czy ciepło dostarczane będzie z indywidualnych kotłowni korzystających z gazu lub oleju opałowego, czy też będzie to ciepło sieciowe z miejskiej sieci ciepłowniczej należącej do SPEC. Porównując ceny ogrzewania – ciepło sieciowe jest aktualnie tańsze od ogrzewania gazem o 28%, a w przypadku oleju opałowego o 45%. Porównanie cen jest dostępne na stronie www.spec.waw.pl

Konkurs SPEC S.A. na XXVII Targach Mieszkaniowych „Nowy Dom, Nowe Mieszkanie”

Osoby odwiedzające stoisko SPEC S.A. na zimowych Targach Mieszkaniowych Murator Expo w dniach 21 - 22 listopada będą mogły sprawdzić swoją wiedzę i wziąć udział w konkursie „Co wiesz na temat ciepła?”. Chętni będą mogli także zadać pytania ekspertom, którzy będą informować m.in. dlaczego przy zakupie mieszkania warto zwrócić uwagę na sposób jego ogrzewania.

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. dostarcza ciepło do 19 000 obiektów na terenie Warszawy, zaspokajając ok. 80% potrzeb stolicy. Ciepło dostarczane przez SPEC S.A. to najtańszy i najbezpieczniejszy sposób ogrzewania. Warto więc przy wyborze inwestycji zwrócić uwagę czy jest ona ogrzewana ciepłem sieciowym, gdyż w przyszłości przekładać się to będzie na wysokość opłat eksploatacyjnych. Jednak dla większości warszawiaków ogrzewanie mieszkania jest sprawą tak oczywistą, że nie zastanawiają się jak ciepło jest do nich dostarczane. Organizując konkurs SPEC S.A. chce zaktywizować warszawiaków do poszukiwania informacji na ten temat.

SPEC S.A. zaprasza na XXVII Targi Murator EXPO „Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE” – stoisko nr 2A. Pytania konkursowe zostaną opublikowane na stronie internetowej www.spec.waw.pl przed rozpoczęciem targów. Formularze konkursowe będą dostępne na stronie internetowej od 16 listopada, a w trakcie targów na stoisku SPEC S.A. (nr 2A). Każdego dnia targów, ok. godziny 15, odbędzie się losowanie nagród:

• Nagroda główna: stacja pogodowa
• Nagrody niespodzianki za drugie i trzecie miejsce

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.:

Podstawowym celem działalności SPEC S.A. jest przesył i dystrybucja energii cieplnej na terenie m.st. Warszawy. Firma specjalizuje się również w budowie, przebudowie i modernizacji sieci ciepłowniczej (m.s.c.), projektuje i wykonuje przyłącza oraz węzły cieplne, a po ich uruchomieniu zapewnia monitoring i nadzór na bieżącą eksploatacją.

Wspólnie z producentami i dostawcami pozostałych miejskich mediów, stawia sobie za cel zaspokojenie codziennych potrzeb mieszkańców Warszawy. Blisko 1900 wysoko wykwalifikowanych pracowników, każdego dnia czuwa nad właściwym funkcjonowaniem jednego z największych na świecie systemów ciepłowniczych.

Przez ponad 57 lat prowadzenia działalności przedsiębiorstwo zdobyło ogromną wiedzę i doświadczenie. Dzisiaj SPEC S.A. jest na większości warszawskich placów budowy i realizuje nowe projekty we współpracy z władzami m.st. Warszawy, inwestorami oraz deweloperami.

System ciepłowniczy (m.s.c.) należący do SPEC S.A. składa się z 1650 kilometrów sieci. Zaspakaja 80% potrzeb cieplnych stolicy, ogrzewając ponad 19 000 obiektów. Zasilany jest z czterech niezależnych źródeł: Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań, Ciepłowni Kawęczyn i Ciepłowni Wola, należących do Vattenfall Heat Poland.

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jest jednoosobową spółką akcyjną, której akcjonariuszem jest miasto stołeczne Warszawa.