Promocja produktów przyjaznych środowisku, zachowań proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w budownictwie - to cel sześciu Ekopikników, jakie we wrześniu i październiku organizuje firma Knauf Insulation.


Adresowane do wykonawców i dystrybutorów Ekopikniki, są również okazją do prezentacji najnowszego produktu Knauf Insulation – naturalnej wełny mineralnej wyprodukowanej przy wykorzystaniu innowacyjnej ECOSE® Technology.

- Każdy z zaproszonych gości, będzie mógł sprawdzić korzyści wynikające ze stosowania nowej wełny mineralnej i zasięgnąć porad ekspertów w zakresie np. jej montażu
– zachęca Beata Kuskowska, Marketing Communications Manager w firmie Knauf Insulation – Zorganizowaliśmy specjalny turniej dla najlepszych wykonawców w ECOSE® Technology, w którym poszczególne zadania powiązane zostały z zaletami naturalnej wełny mineralnej. W kilku konkurencjach wykonawcy mogą się przekonać, że nasz nowy produkt jest miły w dotyku, mniej pylący, bezzapachowy
i łatwy w obróbce.


Ponadto program dla dzieci uwzględniał malowanie butelek po recyklingu, segregację śmieci, rysunkowy konkurs ekologiczny i inne zabawy promujące zrównoważony rozwój.


Ekopikniki Knauf Insulation
odbędą się we wrześniu i październiku
w 6 miejscowościach: Szczecinie, Warszawie, Chorzowie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Ustrzykach Dolnych.
Patronat nad piknikami objęli organizatorzy akcji „W Trosce o naturę” (Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA) oraz „Mój ŚWIAT jest EKO”.

O naturalnej wełnie mineralnej w ECOSE® Technology

Izolacja z wełny mineralnej w ECOSE® Technology jest wygodna
w montażu: miła w dotyku, mniej pyląca, bezzapachowa i łatwa
w obróbce. Zachowuje też wszystkie zalety tradycyjnej wełny mineralnej - posiada doskonałe parametry techniczne w zakresie izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przeciwpożarowej oraz paroprzepuszczalności. Produkt wyróżnia się naturalnie brązowym kolorem. To efekt braku sztucznych barwników i substancji rozjaśniających, obecnych
w tradycyjnych żywicach fenolowo-formaldehydowych dostępnych w innych materiałach na rynku.
Nowa naturalna wełna mineralna Knauf Insulation, w porównaniu
z tradycyjnymi produktami zapewnia nie tylko lepszą jakość powietrza wewnętrznego, ale również poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których jest zastosowana. Co ważne, w pełni odpowiada nowym trendom w budownictwie, gdzie ocena środowiskowa obiektu jest równie ważna, jak charakterystyka energetyczna.