Ekologiczny dom z pompą ciepła - nowoczesny dom, wkomponowany w otoczenie, w którym zastosowana energooszczędne rozwiązania. Decyzja związana z zastosowaniem ekologicznego rozwiązania, jakim jest pompa ciepła owocuje niskimi rachunkami za ogrzewanie i .... chłodzenie, które w tak przeszkolonym domu jest bardzo ważne dla komfortu mieszkańców.

Ekologiczny, nowoczesny dom z pompą ciepła Danfoss
Przy przystępowaniu do projektu Pani Ewa - inwestor, wraz z mężem założyli, że będzie to przedsięwzięcie ekologiczne. Dwa wymiary, które wzięli pod uwagę to architektura domu oraz wewnętrzne instalacje.
Dom jest jednoparterowy, wkomponowuje się idealnie w otoczenie. Wnętrza są wysokie, przestronne i przeszklone. Ogród okala inwestycję i z wewnątrz odnosi się wrażenie "wchodzenia" ogrodu do domu - co było też zamysłem inwestorów.
Największą trudnością z punktu widzenia instalatora - firmy Sanito, było odpowiednie dobranie systemu ogrzewania do tak przeszklonego domu.
Przy oknach gęściej ułożono ogrzewanie podłogowe, które zastosowane zostało w całym domu. Dzięki temu już na wstępie ograniczono koszty ogrzewania, dzięki niskotemperaturowej instalacji. Dodatkowo zastosowano gruntową pompę ciepła Danfoss z modułem chłodzenia. Rozwiązania zapewniły nie tylko komfort cieplny ale i chłodzenie latem, co przy takich przeszkleniach ma swój wymierny efekt w postaci komfortu mieszkania.


Pompa ciepła Danfoss DHP-H jest niezwykle efektywną i niezawodną pompą ciepła.
Jest wyposażoną w zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów. Zasobnik wykonany w technologii TWS zapewnia zarówno więcej ciepłej wody, jak i jej wyższą temperaturę. Czas potrzebny do ponownego podgrzania c.w.u. po szczytowym poborze, jest ponad dwukrotnie krótszy, niż w przypadku innych technologii. Dodatkowo możliwe jest (w razie potrzeby) otrzymanie wyższej temperatury wody dla ogrzewania. Zastosowanie pompy ciepła DHP-H może znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania.

Danfoss DHP-H może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 75%
Zastosowanie wysokiej jakości sprężarek spiralnych powoduje, że pompy ciepła Danfoss są wyjątkowo efektywne, trwałe i ciche w działaniu. Pompa ciepła posiada przyjazny panel sterownia i polskojęzyczne menu.

Zalety:
- Szeroki zakres mocy 4kW - 16kW Ogrzewanie i ciepła woda użytkowa dla domów jednorodzinnych*) od 80 m2 do 320 m2
- Zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową
- Duży, zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180 l
- Technologia TWS - szybki i tani dostęp do c.w.u.
- Redukcja kosztów ogrzewania


Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.