Data rozpoczęcia
2010-10-21
Data zakończenia
2010-10-21
Miejsce
Katowice

Ekologiczne budownictwo i architektura
Jak projektować, budować i zarządzać budynkami, by sprostać wymaganiom europejskiego prawa? Co robić, by ograniczyć zużycie energii i działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju? Z tymi pytaniami zmierzą się już 21 października uczestnicy konferencji pn. „Ekologiczne rozwiązania w budownictwie i architekturze”. W ramach tegorocznych Śląskich Dni Architektury katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów RP oraz Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny zapraszają do dyskusji wszystkich odpowiedzialnych za tworzenie i zarządzanie nieruchomościami.

W problematykę konferencji wprowadzi autorytet w zakresie poszanowania energii w sektorze budowlanym - prof. Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej. Specjaliści SARP i Euro-Centrum PNT przeanalizują możliwe projekty i konkretne realizacje budynków energooszczędnych. Konfrontacja stanowisk praktyków i teoretyków zrównoważonego budownictwa będzie możliwa podczas moderowanego panelu eksperckiego.

Dyskutować będą m.in. prof. inż. arch. Krzysztof Gasidło, Dziekan Wydz. Architektury, Politechnika Śląska – prof. Jan Ślusarek, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Przemysłem, Politechnika Śląska - Krzysztof Gorgoń, Prezes SARP w Katowicach - Zbigniew Michniowski, Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Członek Zarządu Europejskiej Sieci Energie Cités - dr hab.Danuta Mielżyńska, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych - dr inż. Tomasz Steidl, Wydz. Budownictwa, Politechnika Śląska - Marek Bednarz i dr Adolf Mirowski, Viessmann Polska Sp. z o.o.

Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Infrastruktury oraz śląski Urząd Marszałkowski. Wnioski z debaty i najważniejsze referaty zostaną wydane w publikacji pokonferencyjnej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzona jest elektroniczna rejestracja. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 18 października 2010 r.

Więcej informacji na stronie http://www.euro-centrum.com.pl/

>>formularz zgłoszeniowy
[attach=attach1]>>program[/attach]