Montaż systemu naturalnej wentylacji i oddymiania większości z nas kojarzy się chyba głównie z dużą inwestycją, jaka ma sens w przypadku dużych budynków biurowych. Nic bardziej mylnego. Dzięki napędom Ventic Solar firmy D+H Polska, możemy we własnym domu korzystać z komfortu, jaki dają automatycznie otwierane okna i to bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych i kosztownych prac instalacyjnych.

Ekologia i wygoda w twoim domu - napędy Ventic Solar firmy D+H
[attach=attach1]Napędy okienne[/attach] to niewątpliwie wielka wygoda - pozwalają utrzymać w domu odpowiedni mikroklimat oraz umożliwiają wietrzenie miejsc, w których ze względu na utrudniony dostęp do okna byłoby to niemożliwe. Jednak dla większości osób odstraszająca jest konieczność poprowadzenia przewodów sterujących i zasilających, co wiąże się z uciążliwym i kosztownym remontem. Jednak firma D+H Polska znalazła rozwiązanie – są nim solarne napędy łańcuchowe Ventic Solar.

Ventic SolarVentic Solar

Ventic Solar


Słoneczne napędy dla twoich okien

Napędy okienne Ventic Solar firmy D+H Polska zostały stworzone z myślą o sterowaniu położeniem trudno dostępnych okien dachowych, fasadowych czy połaciowych. Dzięki zastosowaniu zintegrowanego z obudową monokrystalicznego panelu słonecznego całkowicie wyeliminowano konieczność prowadzenia linii zasilającej napęd. Urządzenie zostało również wyposażone w wygodny, bezprzewodowy system sterowania pilotem, co całkowicie wyklucza potrzebę prowadzenia większych (a co za tym idzie – bardziej kosztownych) prac montażowych. Dodatkowo, kompaktowa obudowa napędów Ventic Solar firmy D+H Polska zawiera w sobie również akumulator, który magazynuje energię, co zapewnia działanie urządzenia nawet w nocy oraz podczas pochmurnych dni, kiedy padające na panel światło jest niewystarczające, by sprawnie zasilić napęd.Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sterowanie radiowe w jakie wyposażono napędy Ventic Solar charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem ochrony przed obcą ingerencją – 128 bitowe kodowanie AES oraz zmiana kodu nadawania (Code-Hopping) przy każdym użyciu, zapewnią nam najwyższy poziom bezpieczeństwa przed próbami włamania. Co więcej, dzięki odpowiedniemu adresowaniu nie będziemy musieli używać osobnego pilota do każdego okna - do sterowania poszczególnymi napędami wystarczy nam jeden pilot, mogący wygodnie obsłużyć aż 10 z nich.


W celu maksymalnego podniesienia komfortu naszego życia, napędy Ventic Solar firmy D+H Polska wyposażone zostały w szereg funkcji przydatnych w każdym domu. Jedną z nich jest możliwość 10 minutowej wentylacji – po otwarciu okno zamyka się automatycznie po upływie tego czasu. Jest to szczególnie przydatne w okresie zimowym, gdzie krótki czas wentylowania powoduje mniejsze straty ciepła w stosunku do tradycyjnego, długotrwałego wietrzenia. Dodatkowo, napędy Ventic Solar firmy D+H Polska dają możliwość wyboru otwarcia okna na całą długość łańcucha lub tylko w połowie, co umożliwia nam dopasowanie rozwarcia okna do aktualnie panujących na zewnątrz warunków.


Od decyzji o montażu domowego systemu wentylacji często odstrasza nas wizja długotrwałego i kosztownego remontu związanego z koniecznością prowadzenia przewodów do napędów okiennych. Dzięki napędom Ventic Solar firmy D+H Polska, będziemy mogli zapomnieć o tego typu nieprzyjemnościach, a nasz dom stanie się jeszcze bardziej komfortowy i przyjazny.


Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.