Podczas tegorocznych targów INSTALACJE 2010 firma FLOWAIR przedstawiła swoje produkty na 120 m[SUP]2[/SUP] stoisku, w hali nr 5.

Eko - FLOWAIR na targach INSTALACJE 2010
Już po samym wyglądzie stoiska można się domyśleć, że FLOWAIR odwołuje się do światowego, ekologicznego trendu.
Wszystkie urządzenia z oferty firmy cechuje nie tylko nowoczesny design i ergonomiczne rozwiązania. To przede wszystkim umiejętne wykorzystywanie możliwości, jakie daje współczesna technologia, dzięki której:
- większość urządzeń ma niski pobór mocy,
- urządzenia nadają się do recyklingu,
- są produkowane z zachowaniem eko - standardów (więcej na ten temat można przeczytać na stronie
http://www.flowair.com/pl/sub/63,monitoring_zanieczyszczen_.html).


Dbałość o środowisko i poszanowanie energii to jedno z głównych założeń strategii firmy. FLOWAIR podkreśla fakt, że ogrzewanie nadmuchowe jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów dostarczania ciepła - jest ekonomiczne i ekologiczne.

W tym roku firma FLOWAIR na stoisku zaprezentowala: nagrzewnice wodne LEO, nagrzewnice gazowe i pompy ciepła ROBUR oraz kilka nowości, m.in. nową rodzinę kurtyn i kurtyno-nagrzewnic ELIS.
elis
FLOWAIR stworzył zupełnie nowe urządzenie, które pełni jednocześnie dwie funkcje, tj. kurtyny i nagrzewnicy powietrza ELIS DUO. Jest to zupełna nowość na światowym rynku urządzeń grzewczo-wentylacyjnych.
ELIS DUO zapewnia skuteczną barierę między strefami różnych temperatur, przy jednoczesnym dogrzaniu pomieszczenia za pomocą wmontowanej nagrzewnicy.

Oprócz kurtyno - nagrzewnicy ELIS DUO, na stoisku zaprezentowane zostały dwie grupy kurtyn powietrznych: ELIS R oraz ELIS T.

Podczas targów pokazana została również pompa ciepła GAHPA-A. Jest to jedyny w swoim rodzaju produkt, który jako dolne źródło ciepła wykorzystuje niskotemperaturowe powietrze atmosferyczne. Ze względu na trudną technologię wykonania, firma ROBUR jest jedynym producentem takich urządzeń.

leo
Kolejną nowością jest rozszerzona o dwa urządzenia rodzina nagrzewnic wodnych LEO FB:
- LEO FB 15 najmniejsza i najbardziej energooszczędna nagrzewnica o nominalnej mocy 17,4 kW;
- LEO FB 95 o mocy nominalnej 100,1 kW, która idealnie nadaje się do ogrzewania dużych obiektów.

Wszystkie nagrzewnice, które pojawiły się na stoisku charakteryzuje ciekawy design i wszechstronność zastosowania.

FLOWAIR zgłosił swoje stoisko do nagrody Acanthus Aureus przyznawanej przez MTP wystawcom za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej i po raz kolejny firma otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.

Źródło: Flowair