Oferta firmy aereco została poszerzona o nowy nawiewnik ciśnieniowy EFR, który posiada samoregulującą blokadę w okapie (część montowana na zewnętrznej stronie okna), ograniczający przepływ powietrza przy dużej różnicy ciśnień. Jest to opatentowany system zapewniający większy komfort w budynkach wysokich oraz narażonych na silne podmuchy wiatru.
Unikalną funkcją nowego nawiewnika ciśnieniowego EFR jest możliwość ręcznej, precyzyjnej, regulacji stopnia otwarcia nawiewnika przez użytkownika, który korzystając z suwaka umieszczonego w dolnej części obudowy może dowolnie ustawiać przepustnicę zapewniając przepływ od 6 do 30 m³/h przy 10 Pa. Dodatkowo suwak można zablokować w jednej z pięciu predefiniowanych pozycji.
Nowy nawiewnik można zastosować w zestawie ciśnieniowym PRESO – nawiewnik EFR + okap z regulację przepływu AC oraz w zestawie sterowanym ręcznie INOTO – nawiewnik EFR + okap standardowy. Zestawy występują w 3 kolorach: biały, kasztanowy oraz dębowy. Są przeznaczone do montażu w wszystkich rodzajach okien.
Nawiewnik posiada niezbędną w Polsce Aprobatę Techniczną ITB AT-15-7997/2009 oraz Atest Higieniczny. Spełnia obowiązujące w Polsce wymagania, może być stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.
Zobacz również: http://www.nawiewnik.pl/?p=podgrupa&nazwa=EFR