29 listopada 2007 r. w Centrum Bankowo-Finansowym Nowy Świat S.A. w Warszawie odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Techniczna "Efektywność energetyczna urządzeń i instalacji", zorganizowana przez miesięcznik "Chłodnictwo&Klimatyzacja".


Konferencja ta była kolejną z cyklu "Klimatyzacja i Chłodnictwo w Polsce - Nowe Trendy Rozwoju" >>>

Fot. 1 Sala wykładowa w CB-F "Nowy Świat"
W Konferencji udział wzięło ponad 120 osób, wygłoszono 20 referatów.
Głównym tematem spotkania było poszanowanie i oszczędność energii elektrycznej zarówno urządzeń jak i instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych.


Fot. 2, 3 Pan Paweł Sroczyński z firmy S.P.S. Trading Sp. z o.o. zaprezentował interesujące rozwiązania systemów klimatyzacyjnych Sanyo wykorzystujących energię gazową oraz przedstawił zalety paneli słonecznych

Fot. 4 Pan Ryszard Buczek z firmy BELIMO Siłowniki w czasie referatu o sposobach instalacji wentylatorów i zużyciu przez nie energii na przykładzie instalacji w budynkach w Szwajcarii oraz Niemczech
"Wykorzystanie zaawansowanych metod symulacji zużycia energii w budynkach na przykładzie
Projektu SSB. Wybór i symulacja systemu HVAC" - to temat prezentacji Pana Piotra Bartkiewicza z Politechniki Warszawskiej. Pan Bartkiewicz swoim interesującym wystąpieniem wzbudził ciekawość słuchaczy, padło dużo pytań z ich strony dotyczących m.in. dokładności danych symulacyjnych w porównaniu z praktyką i stanem faktycznym.

Fot. 5 Pan Piotr Bartkiewicz (Politechnika Warszawska) w czasie swojego wystąpienia
Oprócz praktycznych i typowo techniczno-naukowych wykładów można było również usłyszeć ciekawe prelekcje na temat prawnych aspektów oceny efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych (Elżbieta Langman - Centralny Ośrodek Chłodnictwa) oraz certyfikacji personelu i firm z branży chłodnictwa i klimatyzacji w świetle nowych regulacji prawnych Unii Europejskiej (Marek Wawryniuk - Krajowe Forum Chłodnictwa).

Fot. 6 Pani Elżbieta Langman - Centralny Ośrodek Chłodnictwa
W czasie konferencji można również było zasięgnąć szczegółowych informacji na stoiskach u przedstawicieli firm Halton, Grundfos, Wilo, RC Polska, Belimo, Carrier.

Fot. 7 Jedno ze stoisk wystawy - firmy Halton

Fot. 8 Rozmowy i spotkania w czasie przerw
Pełna lista referatów dostępna jest >>na stronie
Foto: Redakcja wentylacja.com.pl

Komentarze

  • Czy On był tam ????

    A czy był na tych wykładach słynny konsultant z SPP ( SKANSKA PROPERTY)- nadinspektor o inicjałach MZ ????