Oszczędność energii oraz ograniczenie zjawiska przegrzania w budynkach wielorodzinnych.

Efektywne rozwiązania dla pionów klatkowych i łazienkowych
Regulacja temperatury powrotu

Aby uzyskać dodatkowe oszczędności energii w budynkach z pionami klatkowymi oraz świecowymi należy zastosować rozwiązanie AB-QT, które gwarantuje:
• automatyczne dostosowanie wartości przepływu do warunków chwilowych
• zabezpieczenie przed zjawiskiem przegrzania
• poprawę dystrybucji ciepła
• zredukowanie wydatków na interwencje serwisowe
• regulację temperatury powrotu

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego połączenia siłownika termostatycznego bezpośredniego działania QT wraz z automatycznym zaworem równoważącym AB-QM możemy na bieżąco optymalizować przepływ medium w pionach klatkowych i łazienkowych w oparciu o pomiar temperatury powrotu z tych pionów. Po zainstalowaniu rozwiązania AB-QT (zawór AB-QM wyposażony w siłownik QT) otrzymujemy proste jednocześnie efektywne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie odpowiednich przepływów w każdym
z pionów klatkowych czy łazienkowych. Dodatkowymi cechami rozwiązania AB-QT są: łatwy montaż oraz szybkie i dokładne wykonanie żądanej nastawy. Wystarczy zamontować element pomiarowy siłownika QT nad zaworem AB-QM, element wykonawczy siłownika QT nakręcić na zawór AB-QM, wykonać właściwą nastawę i praktycznie od zaraz można korzystać
z funkcji automatycznego dostosowania wartości przepływu w pionie
w zależności od zmierzonej temperatury powrotu. Oszczędności
w rachunkach za energię cieplną zauważysz równie szybko jak szybko montuje się rozwiązanie AB-QT.

QT jest siłownikiem termostatycznym bezpośredniego działania stosowanym, jako ogranicznik temperatury powrotu. Siłownik termostatyczny QT współpracuje z automatycznym zaworem równoważącym i regulacyjnym AB-QM.

Zawór AB-QM wraz z siłownikiem termostatycznym QT jest kompletnym rozwiązaniem dla pionów klatkowych i łazienkowych oraz systemu jednorurowego: AB-QT.


Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.