Konferencja Klimatyczna w Kopenhadze odbywająca się w dniach 7-18.12 zgromadziła delegacje ponad 192 państw, które obradują nad problemem globalnego ocieplenia. Droga do podjęcia ustaleń jest długa a przecież wystarczy działanie. Firma Schüco, lider w zakresie energooszczędnego budownictwa codziennie podsuwa rozwiązania przyszłości.


Informacja prasowa - grudzień 2009


Premier Danii Lars Lokke Rasmussen podczas otwarcia konferencji nazwał ją „depozytariuszką nadziei” dla całej ludzkości. Istotnie, zegar ekologiczny tyka – możemy spodziewać się coraz gwałtowniejszych zjawisk atmosferycznych, przedłużających się suszy i tragicznych w skutkach powodzi. W przeddzień ustalenia projektu nowej konwencji klimatycznej firma Schüco zwraca uwagę w reklamie telewizyjnej na konieczność podjęcia działań w kwestii zrównoważonej ochrony środowiska. Reklama transmitowana na antenie kanału CNBC Europe przypomina, że drastycznym efektom zachodzących w naturze zmian można zapobiec już teraz i to w dziecinnie łatwy sposób. Odpowiedź tkwi w motto firmy Schüco – y²: oszczędzaniu i pozyskiwaniu energii, którego urzeczywistnieniem są budynki magazynujące i generujące energię.

Budynek kluczem rozwiązania

„Wy dorośli ciągle tylko mówicie o ochronie środowiska. A przecież działanie jest takie proste – dzięki oknom i systemom solarnym Schüco”. Głos dziewczynki, przemawiającej 20 razy dziennie do milionów widzów stacji CNBC, będącej oficjalnym partnerem medialnym konferencji, to jednocześnie głos rozsądku, pod którym podpisuje się firma. 20 sekundowa reklama, emitowana przy okazji 15 Konferencji Klimatycznej daje odpowiedź na trawiące jej uczestników pytania. Kierując się hasłem Energy2 koncern Schüco wprowadza i nieustannie udoskonala systemy wysoko termoizolowanych okien i fasad umożliwiających oszczędzanie energii i innowacyjne systemy solarne umożliwiające pozyskiwanie odnawialnej energii słonecznej, do wytwarzania prądu i ciepła, a nawet do klimatyzacji. Schüco pokazuje, jak technika, funkcja i forma mogą korzystnie wpływać na budynek, zapewniając jednocześnie maksymalne poczucie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.
Nowy traktat klimatyczny, będący kontynuacją wygasającego w 2012 roku protokołu z Kyoto, ma ustanowić nowe standardy na przyszłość. Stawiany cel powstrzymania efektu ocieplenia Ziemi do poziomu poniżej 2ºC jest możliwy do osiągnięcia pod warunkiem inwestowania w technologie jutra. To czyni już dzisiaj firma Schüco International KG.

- Problem ochrony środowiska przekracza granice. Jest wielkim wyzwaniem zarówno dla polityków jak i społeczeństw. Jako firma operująca w ponad 75 krajach na całym świecie, Schüco posiada świadomość potrzeby wprowadzania zmian na lepsze. Czas na oszczędzanie energii i jej pozyskiwanie w przyjazny środowisku sposób przyszedł już dawno temu
– mówi Dirk U. Hindrichs, prezes i CEO koncernu Schüco International KG.
Dirk Hindrichs, jako prezes koncernu o bogatym portfolio produktowym oraz doświadczeniu, udowadnia również, że ochrona środowiska nie musi kolidować z interesem ekonomicznym – wręcz odwrotnie. Potencjał oszczędności drzemiący w powłoce budynku jest nieograniczony biorąc pod uwagę fakt, że 30% energii pochodzącej ze spalania paliw kopalnych pobierają właśnie budynki. Dom systemowy Schüco jest budynkiem energooszczędnym a dzięki temu ekonomicznym w eksploatacji, śmiałym architektonicznie i dzięki automatyce także inteligentnym. Klimat potrzebuje takich rozwiązań już dziś, aby mógł być przyjazny dla kolejnych pokoleń i nie zagrażał zdrowiu ludzi żyjących współcześnie.
Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata. Firma Schüco w Polsce: Schüco International Polska Sp. z o.o.