Wzrastające ceny energii dotykają każdego. Nie mając wpływu na to, co dzieje się na globalnych rynkach paliw, można ograniczyć domowe wydatki, stosując energooszczędne materiały budowlane. Umożliwia to Eco System firmy Reynaers – system okienno-drzwiowy łączący energooszczędność z ekologią.

Gdy na rynku rośnie podaż materiałów budowlanych, warto zastanowić się nad właściwym wyborem i dokonać przemyślanego zakupu, opartego o rachunek ekonomiczny perspektywy wieloletniej eksploatacji domu w zakresie opłat za ogrzewanie i oszczędzania energii. Na rynku są już dostępne atrakcyjne cenowo materiały o parametrach znacznie korzystniejszych niż w standardowych rozwiązaniach. Do tych pierwszych należy Eco System firmy Reynaers: dwukomorowy system okienno i okienno-drzwiowy z aluminium.

Eco System łączy w sobie estetykę projektową z doskonałymi rozwiązaniami technicznymi oraz przystępną ceną. Jeden z najistotniejszych parametrów systemu Eco, współczynnik przenikania ciepła Uf o wartości od 2,84 do 2,20 W/m2K, gwarantuje optymalną izolacyjność termiczną, przyczyniając się tym do obniżenia kosztów ogrzewania i strat ciepła na zewnątrz budynku. Ponieważ nieustannie wzrastają wymagania dla energooszczędnych materiałów budowlanych, projektanci Reynaers zoptymalizowali pod kątem kształtu oraz wymiaru (26,3 mm) konstrukcję przekładek izolatorów wykonanych z poliamidu zbrojonego włóknem szklanym. Zapewniło to wyższą izolacyjność termiczną, podnosząc komfort mieszkańców.









Szybki i łatwy w montażu system Eco to rozwiązanie dla wszystkich standardowych zastosowań okiennych i okienno-drzwiowych. Widoczne na zewnątrz profile systemu dostępne są w kilku wariantach szerokości oraz kształtu oraz mogą być wykonane w różnych kolorach wykończenia powierzchni. Estetykę wyglądu konstrukcji zwiększa dostępne rozwiązanie z ukrytymi otworami drenażowymi. Wysokiej jakości uszczelka centralna oraz uszczelka akustyczna pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem zapewniają doskonałą wiatro- i wodoszczelność oraz wysoką izolacyjność akustyczną.

Zmniejszona ilość operacji podczas prefabrykacji okien wykonywanych w systemie ECO. przy zachowaniu parametrów szczelnościowo-wytrzymałościowych oraz izolacyjności termicznej porównywalnej z systemem CS 68 pozwala na zmniejszenie ceny gotowego produktu nawet o kilkanaście procent w stosunku do systemu CS 68. Zarówno producent ślusarki okienno-drzwiowej, jak i użytkownik końcowy osiągają dzięki temu wiele korzyści.

Eco System w praktyce

Ciekawym przykładem zastosowania energooszczędnego Eco Systemu jest położony w Portugalii, dom mieszkalny Casa de Leiria. Inwestycja ta jest przykładem zapewnienia spójności pomiędzy abstrakcyjną koncepcją architektów z portugalskiej pracowni Contaminar i możliwościami systemów Reynaers.

Casa de Leiria jest połączeniem prostej formy z ogromnymi przeszklonymi powierzchniami, pozwalającymi zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem.

Do wykonania ruchomych elementów drzwi wejściowych i okien domu wybrano, odpowiadające potrzebom mieszkańców, dwa różne systemy okienno-drzwiowe Reynaers. Eco System zastosowano w konstrukcji okien i drzwi. W ten sposób nawet duże przeszklone powierzchnie przyczyniają się do zapewnienia energooszczędności budynku. Natomiast elementy przesuwne i podnoszono-przesuwne wykonano w systemie CP 96, również charakteryzującym się doskonałym stosunkiem trwałości i jakości do ceny. Według architektów z pracowni Contaminar każde z atrakcyjnych wzorniczo przeszkleń budynku tworzy inny kadr, dzięki którym powstają widoki, których nie sposób powielić w innych miejscach domu. Oprócz bezsprzecznych zalet technicznych, jest to jedna z najsilniejszych zalet profili aluminiowych firmy Reynaers.

Eco System

Głębokość konstrukcyjna okna
Profil ościeżnicy: 50 mm
Profil skrzydła: 59 mm

Izolacyjność termiczna: Współczynnik przenikania ciepła dla kombinacji profili rama-skrzydło Uf od 2,24 W/m²K do 2,84 W/m²K.
Infiltracja powietrza: A4 (EN 1026, EN 12207)
Wodoszczelność: E 900 (EN 1027, EN 12208)
Odporność na obciążenie wiatrem: C3 (EN 12211, EN 12210)
Antywłamaniowość: WK2

Reynaers Polska

Firma Reynaers Polska powstała w 1990 roku, jako oddział Grupy Reynaers Aluminium. Reynaers Polska jest jednym z głównych dostawców na rynku polskim profili aluminiowych, używanych przez wytwórców okien, drzwi, systemów przesuwnych, ogrodów zimowych, fasad, świetlików, osłon przeciwsłonecznych oraz innych konstrukcji aluminiowych wykorzystywanych w budownictwie. Profile te obejmują pełną gamę rozmiarów, kształtów i kolorów, kilka poziomów izolacyjności termicznej, okucia do różnych sposobów otwierania. Stosowane są zarówno do budynków typowo mieszkaniowych, jak i usługowo-handlowych oraz użyteczności publicznej. Na swoje produkty Reynaers Polska daje 10-letnią gwarancję systemową. Działania firmy spełniają wymagania międzynarodowej normy zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Reynaers Aluminium

Założona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe, osłony przeciwsłoneczne oraz systemy uzupełniające. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. W Instytucie Reynaers wykonywane są testy projektowanych rozwiązań, organizowane są szkolenia, seminaria i pokazy maszyn przeznaczonych do obróbki profili. Przedsiębiorstwo posiada biura w 30 państwach a swoje produkty eksportuje do 50 krajów na 5 kontynentach.