Ruszył portal dotyczący zmniejszania emisji CO2 w transporcie przesyłek.


Do 5 razy niższe koszty i do 8 razy mniejsza emisja gazów cieplarnianych - to powody, dla których korzystanie z drogowego transportu przesyłek staje się bardziej atrakcyjne i logiczne w porównaniu do transportu lotniczego.
Te właśnie czynniki demonstruje nowy portal informacyjny www.whyflyparcels.com, stworzony z inicjatywy DPD Dynamic Parcel Distribution GmbH & Co.
Strona www.whyflyparcels.com wyjaśnia czym jest tzw. „modeshiftTM”, czyli przestawienie się z transportu lotniczego przesyłek na transport drogowy na terenie Europy. W bezpośrednim porównaniu drogi i powietrza atrakcyjność i logika „modeshiftTM” przedstawione są z punktu widzenia ekologii,

W globalnym świecie transportu produktów, przedstawiciele rynku CEP są zobowiązani do działania mającego na celu stopniowe zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a ponieważ branża transportowa jest branżą rozwijającą się szybkim tempie, przyczynia się to do wzrostu emisji CO2, który w przypadku transportu stanowi 20-25% emisji światowej. W obrębie Unii Europejskiej oznacza to około 2 ton rocznie w przeliczeniu na osobę.
ECO Kalkulator, znajdujący się na stronie, wskazuje różnice w emisji CO2 pomiędzy transportem drogowym a lotniczym na terenie Europy. ECO kalkulator, został stworzony przez ekspertów w dziedzinie ekologii, i oparty jest na informacjach międzynarodowych baz danych. Po wpisaniu do niego określonych parametrów kalkulator jest w stanie obliczyć, jakie ilości CO2 zostają zaoszczędzone poprzez zrezygnowanie z transportu lotniczego na rzecz przesyłki drogą lądową na wybranych trasach w Europie.