Innowacyjna, przyjazna w użyciu i prosta; maksymalna wydajność przy minimalnym zużyciu prądu - to główne kryteria jakie Ziehl-Abegg stawia przy projektowaniu i rozwoju serii ECblue.
Od połowy lat 80-tych Ziehl-Abegg wkładał ogromną pracę w rozwój i produkcję silników z zewnętrznym wirnikiem do wentylatorów. Niemal 30 lat później nadeszła nowa era w technologii EC: ECblue.
ECblue - oznacza energooszczędne silniki najnowszej generacji zintegrowane z technologią EC Ziehl-Abegg.

ECblue - The energy saver amongst fans

Wentylatory ECblue wyróżniają się prostą funkcjonalnością, najwyższą wydajnością i niezawodnością. Łącząc wiodące w skali światowej aerodynamiczne wirniki z silnikami o wysokiej wydajności, Ziehl-Abegg otrzymał wysoce zoptymalizowane rozwiązanie - produkty linii ECblue.
Maksymalna wydajność - minimalne zużycie energii
Obecnie oszczędzanie energii jest ważniejsze niż kiedykolwiek ze względu na znaczny i ciągły wzrost kosztów energii oraz globalne zmiany klimatu. Wentylatory technologii ECblue pozwalają obniżyć koszty eksploatacji - charakteryzuje je niskie zużycie energii.
ECblue - 100% niezawodności
ECblue to trzecia generacja silników EC. Ta najnowsza technologia wprowadza nowe standardy kontroli, wydajności i niezawodności.
Nowe energooszczędne silniki ECblue były testowane w ekstremalnych warunkach. Niezależnie od tego, czy były one narażone na wstrząsy i wibracje, obciążenie w ekstremalnych temperaturach lub mgle solnej - wentylatory ECblue przeszły wszystkie testy bez zarzutu. Dlatego można być przekonanym o 100-procentowej niezawodności wentylatorów ECblue.
Modułowa budowa
Oprogramowanie Wireless - to standard w ECblue. Ponadto dzięki modułowej budowie można w szybki i prosty sposób dostosować urządzenie do różnych aplikacji. Oznacza to, że ECblue ma dokładnie takie funkcje, jakie są potrzebne. Nic więcej i nic mniej. Nawet jeśli zdarzy się potrzeba zmiany wymagań ECblue - to żaden problem. Dodatkowe moduły mozna podłączyć lub zastąpić na miejscu.
A bird’s eye view

Zintegrowana w urządzeniu dioda, widoczna przez przezroczystą obudowę, nieustannie wskazuje stan pracy wentylatora. Po podłączeniu terminala można zapisać lub wydrukować raport pracy urządzenia.
Więcej nt. ECblue: en.ecblue.ziehl-abegg.com