EC-VENT - to system inteligentnej kontroli wentylacji z wykorzystaniem wentylatorów EC, zaprojektowany i wdrożony przez Systemair.

EC-VENT - system inteligentnej kontroli wentylacji
System EC-Vent
jest czymś więcej niż tylko układem sterowania wentylatorami EC. Jest to rozwiązanie, które pozwala stworzyć w pełni funkcjonalny i prosty w obsłudze system wentylacji zorientowanej na zapotrzebowanie z wykorzystaniem energooszczędnych wentylatorów z silnikami elektronicznie komutowanymi (EC). Celem przyświecającym stworzeniu sytemu EC-VENT było maksymalne wykorzystanie walorów oszczędności energii, które bezpośrednio wynikają z faktu wykorzystania wentylatorów EC w wentylacji.

Zastosowania:
- domy jednorodzinne
- salony spa - pomieszczenia wilgotne
- restauracje
- obiekty handlowe
Zalety systemu EC-Vent:
- niższe zużycie energii w stosunku do tradycyjnych systemów
- sterowanie poprzez zapotrzebowanie
- łatwa instalacja i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych
- niższy poziom hałasu i dłuższa żywotność systemu

EC-Vent:
- system wyposażony w zewnętrzne czujniki temperatury, stężenia CO2 i wilgotności
- możliwość nastawy tygodniowej
- wbudowany transformator z 24V do zasilania czujników, klap itp. przyjazne dla użytkownika menu.

EC-VentEC-Vent
Za pomocą systemu EC-Vent możemy zarządzać jednym lub dwoma wentylatorami w zależności od innych czynników takich jak temperatura, lub stężenie CO2. Realizowane jest to poprzez pełną kontrolę wydajności wentylatorów lub stopnia otwarcia przepustnic regulatorów VAV (wentylacja zrównoważona). System EC-Vent może być także użyty do ogrzewania lub chłodzenia przy wykorzystaniu istniejących urządzeń.

Kontrola pojedynczego parametru, jak np. temperatury, może odbywać się w kilku różnych strefach. Alternatywne czynniki jak zawartość CO2, wilgotność, ciśnienie mogą być łączone i wykorzystane do odpowiednio wydajnej kontroli prędkości wentylatora EC.
Funkcja programowania tygodniowego jest dostępna w standardzie.

System zawiera panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem LCD jednostką centralną w pomieszczeniu roboczym (blisko wentylatora). Jednostka centralna posiada wbudowane czujniki temperatury oraz wilgotności. Pełen zakres dostępnych akcesoriów obejmuje czujniki detekcji CO2, przetworniki ciśnienia, czujniki wilgotności oraz detekcji ruchu.

System EC-Ventw połączeniu z wentylatorami EC przyczynia się do znacznego zredukowania energii elektrycznej podczas normalnego użytkowania systemu wentylacyjnego. Sterowanie w oparciu na zapotrzebowanie jest oczywistym aspektem lepszego wykorzystania energii.

Kliknij i zobacz animację:


[attach=attach1]>>więcej o EC-Vent[/attach]

Źródło: Systemair S.A.