Ani niepewna pogoda, ani gigantyczne rozkopy wokół Politechniki Warszawskiej nie były w stanie zniechęcić dziewczyn, które zdecydowały się na udział w pierwszym Biegu W kasku 17 kwietnia. Wśród maturzystek zwyciężyła Karolina Jarosz z Nowego Sącza. Gratulujemy!

Dziewczyny na Politechniki: pierwszy Bieg W kasku
Dziewczyny na Politechniki Gotowe do studiów technicznych - start! (bieg uliczny w kaskach)Pierwszy Bieg W kasku zgromadził na starcie dziewczyny w różnym wieku: maturzystki, studentki, a także młode matki, które wystartowały wspólnie z kilkuletnimi dziećmi. Było też kilku panów – organizatorzy nie dyskryminowali bowiem płci przeciwnej.

Uczestników pierwszego Biegu W kasku przywitali: Bianka Siwińska, kierownik akcji Dziewczyny na politechniki!, Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy i prof. Andrzej Jakubiak z Politechniki Warszawskiej. Podkreślili, że warto studiować kierunki techniczne i ścisłe, i warto uprawiać sport. Jedno i drugie z powodzeniem można robić na PW.

Energetyczną rozgrzewkę poprowadziły instruktorki ze studia Calypso wspierane przez 4FunTV, a potem uczestnicy ruszyli na liczącą niespełna 2 km trasę wokół Politechniki Warszawskiej. Jako że na ulicach przylegających do uczelni trwają intensywne prace remontowe, nad bezpieczeństwem uczestników czuwała stołeczna Straż Miejska i policja.

Najszybciej dobiegła Diana Kuprianowicz – studentka 5 roku Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, natomiast wśród maturzystek pierwsze miejsce zajęła Karolina Jarosz z II LO w Nowym Sączu. Karolina – która ma szansę otrzymać stypendium Politechniki Warszawskiej – chce studiować inżynierię biomedyczną.

Oprócz pucharów, dziewczyny dostały mnóstwo prezentów, m.in. karnety do studia Calypso i bony upominkowe od sieci sklepów sportowych Decathlon.

Jak się biega w kasku? Okazuje się, że świetnie. Wszystkie uczestniczki biegu dotarły na metę! Zobacz fotoreportaż z Biegu W Kasku

Foto: www.dziewczynynapolitechniki.pl