Data rozpoczęcia
2012-04-23
Data zakończenia
2012-04-23
Miejsce
Warszawa

23 kwietnia br. odbędzie się konferencja pod hasłem „DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB” organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz firmę Knauf Insulation. Głównym celem spotkania będzie omówienie zagadnień związanych z rozwojem zrównoważonym w kontekście stawiania budynków i projektowania aglomeracji miejskich oraz różnych sposobów certyfikacji budynków (LEED, BREEAM, DGNB).

DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB
W świetle kurczenia się zasobów naturalnych, kryzysu energetycznego i problemów środowiskowych, także społecznych i ekonomicznych, narodziła się potrzeba szerszego spojrzenia na kwestie związane z budownictwem zrównoważonym. Temat staje się o tyle aktualny, że od 2020 roku wszystkie nowobudowane budynki będą musiały być niemal zero energetyczne, a już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych. Sprawy związane z certyfikacją są nadal w Polsce niejasne, dlatego szansą na uporządkowanie tej sfery może okazać się niemiecki certyfikat DGNB, który zdaje się być najbardziej przejrzystym z wielokryterialnych systemów oceny budynków.

„Jednym z elementów konferencji będzie temat związany z EPD (Environmental Product Declaration), ponieważ należy pamiętać, że zrównoważone budownictwo to nie tylko stawianie energooszczędnych budynków, ale także budowanie ich z ekologicznych materiałów. Przykładem takiego materiału, jest np. wełna mineralna wytwarzana w technologii ECOSE, która nie zawiera formaldehydu, fenolu i akryli.”
– dodaje Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu Knauf Insulation i jeden z prelegentów konferencji.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia br. między godziną 10:00-17:00, w Warszawskim POLONIA PALACE HOTEL (Al. Jerozolimskie 45). Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji mailowej: rejestracja@plgbc.org.pl.
W konferencji wezmą udział specjaliści z PLGBC, Pani Ewa Kosmala; przedstawiciel firmy Knauf Insulation, Czesław Bielecki; architekt z firmy „Dom i Miasto” oraz Dominic Church; specjalista od certyfikatu DGNB.

[attach=attach1]>>więcej[/attach]