W dniu 6 maja br. firma Systemair zaprosiła projektantów, firmy wykonawcze oraz przedstawicieli prasy branżowej na Dzień Otwarty połączony z oficjalnym otwarciem nowego biura i magazynów w Łazach k. Warszawy. Marka Systemair, choć w środowisku branżowym nadal kojarzona z poprzednią nazwą Kanalfläkt, jest dobrze rozpoznawalna na polskim rynku.


W dniu 6 maja br. firma Systemair zaprosiła projektantów, firmy wykonawcze (m.in. Centrum Klima, Greka, Instal Poznań, Maxair, Maxima, Polaris, RLT Spiro, Roger Preston Polska, Star Went, Ventra Clima) oraz przedstawicieli prasy branżowej m.in. „Rynek Instalacyjny”, „Polski Instalator” i www.wentylacja.com.pl na Dzień Otwarty połączony z otwarciem nowego biura i magazynu w Łazach k. Warszawy.
Wystąpienia: p. Roman Jakowiecki Dyrektor polskiego oddziału Systemair
i p. Gerald Engström - Prezydent Systemair

Dzień Otwarty był okazją do przedstawienia nowości w ofercie Systemair. W roku 2005 koncern wprowadził do sprzedaży nowe produkty: centrale wentylacyjne Rotovex i Topvex oraz jednostki TA. Warto wspomnieć, że produkcja w Systemair odbywa się w oparciu o systemy ISO 9001 oraz 14001.
Ekspozycja produktów Systemair
Dzień Otwarty Systemair był jednocześnie związany z oficjalnym otwarciem nowej siedziby firmy, która obecnie mieści się w Łazach pod Warszawą (gmina Lesznowola). Spotkanie uświetnili goście honorowi tacy jak Gerald Engström - Prezydent Systemair, Kurt Weber – Dyrektor Systemair Niemcy, a także przedstawiciele lokalnych władz z Wójtem p. Jolantą Batycką-Wąsik, którzy wraz z Romanem Jakowieckim – Dyrektorem polskiego oddziału firmy, dokonali tradycyjnego przecięcia symbolicznej wstęgi.
Oficjalne otwarcie nowej siedziby firmy
Konstrukcja i elewacja nowej siedziby, mimo prostoty bryły budynku, prezentuje się bardzo ciekawie, a funkcjolanie przemyślane biura liczą 600 m2 powierzchni użytkowej. Pojemny magazyn (2000 m2) pozwala w myśl zasady „The Stright Way” dostarczyć zamawiany produkt na terenie Polski w ciągu 24 h.
Nowa siedziba Systemair w Łazach k. Warszawy
Po uroczystości goście mieli możliwość zwiedzenia budynku firmy oraz ekspozycji urządzeń wentylacyjnych przygotowanej specjalnie na tę okazję, a zwłaszcza zapoznania się z prezentacją nowej wersji programu doboru urządzeń i elementów produkowanych przez Systemair.
Goście
Po oficjalnej części spotkania dobrą atmosferę zapewnił sekstet jazzowy oraz zbudowana na terenie firmy „wioska wikingów”. Z wielkim zainteresowaniem goście wysłuchali opowieści o wyprawach zdobywczych Wikingów, próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku, poznawali tajemnice ręcznego wyrabiania glinianych garnków, kielichów z bawolich rogów, strzał, drewnianych tarcz i codziennego życia Wikingów.
Wioska Wikingów


Systemair na świecie:

1974 r. – Szwecja, założenie firmy Kanalfläkt w Skinnskatteberg; w początkowym okresie działalności produkcja wentylatorów typu K do kanałów okrągłych; obrót w pierwszym roku działalności: 5838 SEK; pow. produkcyjna: 50 m2; zatrudnienie: 3 osoby
1986 r. – obrót: 40 000 000 SEK; utworzenie oddziałów w Finlandii i Norwegii
1999 r. zmiana nazwy z Kanalfläkt na Systemair (zmiana nazwy podyktowana była potrzebą ujednolicenia nazw wszystkich jednostek wchodzących w skład koncernu, czytelnością i zrozumieniem nazwy firmy w języku międzynarodowym)
2004 r. - obrót: 2 000 000 000 SEK; zakłady produkcyjne w Szwecji, Norwegii, Danii, Niemczech i Kanadzie, 38 oddziałów handlowych; całkowita pow. produkcyjna: 100 000 m2; zatrudnienie: 1200 osób

Systemair w Polsce:

1996 r. - otwarcie polskiego oddziału w Warszawie (polska filia była drugim po francuskiej nieskandynawskim oddziałem Systemair); pow. biurowa: 50 m2; pow. magazynowa: 300 m2; zatrudnienie: 3 osoby
2005 r. – oficjalne otwarcie nowej siedziby i magazynu w Łazach; pow. biurowa: 600 m2; pow. magazynowa: 2000 m2; zatrudnienie: 20 osób; oddziały w: Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach

Polecamy:
wywiad z dyrektorem Systemair Romanem Jakowieckim opublikowany w ostatnim numerze (5/2005) „Polskiego Instalatora”