17 kwietnia 2012 roku już po raz drugi w Krakowie odbędzie się OZE Day - Dzień odnawialnych źródeł energii.

Dzień odnawialnych źródeł energii - OZE DAY 2012
OZE Day - Dzień odnawialnych źródeł energii
OZE Day 2012 ma na celu zainteresowanie wszystkimi odnawialnymi źródłami energii ze szczególnym uwzględnieniem geotermii i pomp ciepła. Wydarzenie OZE Day odbędzie się w Krakowie 17 kwietnia br., w gmachu głównym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica (Al. A. Mickiewicza 30).

Podczas OZE Day odbędą się warsztaty z fotowoltaiki i warsztaty wyjazdowe do Miękini. Tegoroczną edycję dnia OZE uatrakcyjniają liczne konkursy, zapowiadane przez Organizatorów.

Tegoroczna konferencja naukowa w Auli A0 AGH będzie poświęcona geotermii oraz specjalistycznym rozwiązaniom, które przedstawią przedstawiciele firm zajmujących się geotermią i pompami ciepła.

OZE Day to inicjatywa Koła Naukowego Odnawialnych Źródeł Energii "Grzała", działającego przy Katedrze Surowców Energetycznych na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, mająca na celu popularyzację odnawialnych źródeł energii wśród społeczeństwa.

Szczegóły: www.oze.agh.edu.pl/day

Wystawcy OZE Day 2012:
VIESSMANN
Grupa przedsiębiorstw firmy Viessmann jest jednym z wiodącym w skali światowej producentów systemów techniki grzewczej. Szczególne miejsce w ofercie zajmuje program produkcji systemów wykorzystujących energię odnawialną, a więc pompy ciepła od 1,5 do 2.000 kW, kolektory słoneczne i kotły grzewcze na biomasę od 4 do 13.000 kW. Program produkcji obejmuje także komponenty systemów regulacji i komunikacji, kompletne oprzyrządowanie systemów grzewczych, aż do grzejników i ogrzewania podłogowego.
http://www.viessmann.pl/pl

DAIKIN
Daikin Airconditioning Poland z siedzibą Warszawie jest obecny na rynku poprzez biura regionalne, udzielające pomocy technicznej i logistycznej oraz poprzez sieć autoryzowanych dealerów. Siedziba europejskiej centrali Daikin Europe N.V. znajduje się w Belgii. Międzynarodowa Grupa Daikin zarządzana jest przez macierzystą, japońską firmę Daikin Industries Ltd. Firma zajmuje wiodącą pozycję na globalnym rynku HVAC (ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji). Daikin przywiązuje szczególną wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska.
http://www.daikin.pl/

ATLANTIC
Od momentu powstania firmy w roku 1968, Atlantic Groupe specjalizuje się w zróżnicowanych źródłach energii, nieustannie dostosowując profil swej działalności do potrzeb Klientów.
Jest liderem rynku francuskiego, wyspecjalizowanego w elektrycznych systemach grzewczych oraz produkcji elektrycznych podgrzewaczy wody.
http://www.atlantic-polska.pl/

OCHSNER
OCHSNER jako jeden z pierwszych producentów w Europie produkuje pompy ciepła na skalę światową i do dziś uchodzi za jednego z międzynarodowych liderów technologii w tej branży. Firma posiada mocną pozycję na rynkach austriackim, niemieckim i polskim. W tych krajach znajdują się organizacje firmy OCHSNER odpowiedzialne za sprzedaż oraz serwis. Poprzez powyższe organizacje produkty firmy OCHSNER trafiają nie tylko do wielu krajów europejskich, ale również za ocean aż do Australii. OCHSNER uznawany jest za lidera w dziedzinie technologii i należy do czołówki europejskich producentów w branży pomp ciepła. W fabryce w Haag produkuje się około 8.000 pomp ciepła rocznie.
http://www.ochsner.pl/

DANFOSS
Danfoss zajmuje się wdrażaniem rozwiązań energooszczędnych, które sprzyjają oszczędzaniu energii i pomagają sprostać wyzwaniu, jakim są zmiany klimatu. Specjalizuje się w takich dziedzinach, jak chłodnictwo i klimatyzacja, ogrzewnictwo, ciepłownictwo oraz rozwiązania z zakresu energii odnawialnej – a także sterowanie silnikami elektrycznymi.
Do Grupy Danfoss należy również spółka Sauer-Danfoss, która zalicza się do największych na świecie producentów hydrauliki siłowej. W Polsce tę dywizję reprezentuje firma Sauer-Danfoss Sp. z o.o. zlokalizowana we Wrocławiu.
http://www.danfoss.com/Poland/

REHAU
Jako marka premium w dziedzinie rozwiązań opartych na polimerach, REHAU jest wiodącym na rynkach światowych dostawcą produktów i systemów dla budownictwa, motoryzacji i przemysłu. Dzięki swojej innowacyjności, szerokiej specjalizacji i efektywności wynikającej z połączenia obu tych cech, nowoczesne i profesjonalnie zarządzane przedsiębiorstwo rodzinne jest wyjątkiem w przemyśle tworzyw sztucznych. Do naszych kluczowych kompetencji należą technologie materiałowe i systemowe oraz uszlachetnianie powierzchni. Dzisiaj na sukces i rozwój firmy REHAU pracuje ponad 15 000 osób na całym świecie .
http://www.rehau.pl/

WATT
Watt od 1998 roku wytycza nowe kierunki rozwoju technologii solarnych i poszukuje coraz efektywniejszych sposobów wykorzystania niewyczerpalnej energii słonecznej.
Watt jest trzecim na świecie producentem kolektorów słonecznych (pod względem powierzchni produkcyjnej). Należy też do producentów wiodących na rynku pod względem sprzedaży w Polsce.
http://www.watt.pl/pl/

SCHUCO
Firma Schüco oferuje nowoczesne technologie systemów okiennych i fasadowych oraz wydajne rozwiązania solarne. Ponadto rozwija swoją współpracę z licznymi partnerami: architektami, producentami, instalatorami systemów solarnych, wykonawcami, inwestorami i klientami. Rozwiązania firmy odpowiadają poszczególnym sektorom rynku - budownictwa mieszkalnego, komercyjnego i przemysłowego. Systemy Schüco spełniają najwyższe standardy w zakresie energooszczędności, bezpieczeństwa, komfortu oraz designu.
http://www.schueco.com/web/pl

HERZ
Firma HERZ jest jednym z najważniejszych europejskich producentów armatury grzewczej i instalacyjnej. Zajmuje się wdrażaniem kompletnych systemów grzewczych wykorzystujących energię odnawialną: kotły na biopaliwa pompy ciepła, systemy solarne.
http://www.herz.com.pl/

CEDI
CEDI jesz firmą inżynierską oferującą szeroki wachlarz usług w dziedzinie energii odnawialnej i wyposażenia małych elektrowni wodnych. Oferta firmy obejmuje min. trubiny wodne wraz z generatorem opartym na magnesach trwałych – PMSG, sterowaniem i automatyką, które projektowane i produkowane są indywidualnie wg. Parametrów danej lokalizacji.
http://www.creative-engineering.eu/

KOŁA NAUKOWE Z WYDZIAŁU ENERGETYKI I PALIW IGNIS
Koło Naukowe Energetyków Ignis, jest organizacją skupiającą studentów chcących poszerzać swoja wiedzę z zakresu energetyki – w szczególności energetyki cieplnej, maszyn energetycznych, efektywności wykorzystania zasobów odnawialnych i nieodnawialnych.
http://www.ignis.agh.edu.pl/

EKO-ENERGIA
Aktualnie Koło działa przy Wydziale Energetyki i Paliw. Głównymi obszarami, którymi zajmuje się Koło są zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, ekologicznym jej wytwarzaniem oraz poprawą efektywności energetycznej. Prowadzone są też działania, mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej.
http://www.eko-energia.agh.edu.pl/