Rozdzielacz Dynacon posiada tak unikalne cechy, które bez wątpienia gwarantują odpowiednią pracę ogrzewania płaszczyznowego. To daje odczuwalny przez nas komfort cieplny. Ponadto rozdzielacz sprawia, że rozruch instalacji i przekazanie układu do eksploatacji jest w maksymalny sposób uproszczony. Rozdzielacz ogrzewania Dynacon jest również gwarancją żywotności i trwałości. Wykonany został ze stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję. Standardem urządzenia są odpowietrzniki oraz zawory spustowe.

Dynacon – innowacyjny rozdzielacz ogrzewania podłogowego marki Heimeier
<br />
<br />
Rozdzielacz ogrzewania płaszczyznowego DynaconOgrzewanie płaszczyznowe jest systemem grzewczym cieszącym się coraz większą popularnością. Korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu, brak chłodnej posadzki, poprawa estetyki z uwagi na brak grzejników to wybrane cechy, które przemawiają na korzyść\ tego systemu. Rozwiązanie to ma jednak jeden istotny minus: praktycznie brak możliwości korekty ułożenia pętli po wykonaniu posadzki, a tym samym utrata możliwości dokonania usprawnień systemu i eliminację błędów z fazy projektowej czy wykonawczej.
To często przyczynia się do takich negatywnych opinii, jak:
- zbyt niska wydajność grzewcza – możliwy efekt zapowietrzenia pętli w wyniku zbyt małej prędkości przepływu,
- lokalne przegrzewe się posadzki – możliwy efekt występowania wyraźnych nadprzepływów,
- syndrom opuchniętych stóp – możliwy efekt przegrzewu posadzki na krótkich pętlach (np. posadzka w małej kuchni).

Wiele negatywnych zjawisk podczas funkcjonowania systemu płaszczowego jest zatem konsekwencją wadliwego rozpływu czynnika, czyli braku poprawnego zrównoważenia układu.

Rozwiązanie problemów oraz gwarancję poprawnej pracy „podłogówki” zapewnia odpowiedni rozdzielacz, jakim jest innowacyjny rozdzielacz Dynacon marki Heimeier.Innowacyjna wkładka jako ogranicznik przepływu

Absolutnie przełomowym krokiem w zakresie rozdzielaczy było zastosowanie niezależnej od ciśnienia wkładki regulacyjnej w miejsce standardowego rotametru. Unikalna konstrukcja regulatora całkowicie uniezależnia przepływ w danej pętli od zmieniającego się ciśnienia na instalacji. Oznacza to, że raz ustawiony strumień przepływu na dany obieg jest stabilnie utrzymywany mimo zmian na pozostałych pętlach, w odróżnieniu od konwencjonalnych rozdzielaczy z zaworami dławiącymi oraz rotametrami, w których odcięcie wybranego obwodu powoduje nadprzepływ czynnika w sąsiednich. Dynacon eliminuje więc zaistniałe błędy projektowe czy wykonawcze: źle wyliczone nastawy względem długości rur, różnice w długościach ułożonych pętli w odniesieniu do projektu, zagięcia i załamania rur podczas montażu. Dynacon, nie pozwalając na nadprzepływy, dosłownie zmusza wodę, a tym samym ciepło do poprawnej dystrybucji, minimalizując potencjalne usterki.


Nastawienie pokrętła i… gotowe

Niekwestionowaną zaletą Dynacon jest także prostota oraz szybkość w procesie równoważenia i uruchamiania instalacji, co pozwala zaoszczędzić czas, a co za tym idzie pieniądze. Równoważenie hydrauliczne jest osiągane poprzez jedną prostą operację dla każdego z obiegów polegającą jedynie na ustawieniu pokrętła nastawczego na wymagany przepływ w l/h – system: nastaw i zapomnij.


Regulacja temperatury

Konstruując rozdzielacz Dynacon, nie zapomniano o funkcji regulacji wydajności i temperatury. Powrotna belka rozdzielacza wyposażona jest we wkładki o gwincie M30x1.5, co pozwala na użycie indywidualnego systemów sterowania w oparciu o termostaty pomieszczeniowe i siłowniki.


Najważniejsze cechy rozdzielacza Dynacon

- Automatyczne równoważenie hydrauliczne poprzez bezpośrednią nastawę wymaganego przepływu w l/h
- Oszczędność czasu i pieniędzy podczas uruchamiania instalacji
- Wkładka regulacyjna zapewnia stały poziom przepływu
- Prosta i łatwa do wykonania nastawa przepływu bezpośrednio w l/h
- Optymalna dystrybucja ciepła
- Oszczędność energii
- Brak interaktywności pomiędzy pętlami

Więcej na www.tahydronics.pl

Źródło: InstalReporter styczeń 2013
Autorzy: Konrad Kargul, Sławomir Świątecki

Źródło: ''