Nowa kurtyna powietrzna CBC całkowicie odmienia środowisko pracy.

Ludzie pracujący w laboratoriach są narażeni na bezpośredni kontakt z wieloma niebezpiecznymi lub nieprzyjemnymi substancjami. Gazowe zanieczyszczenia powietrza, takie jak rozpuszczalniki, niedobrze pachnące próbki czy subtancje o nieustalonym składzie mogą być efektywnie usuwane bez zamykania strefy emisji w szczelnych komorach wentylacyjnych.


Dygestorium typu CBC zostało wyposażone w dwie kurtyny powietrzne, które wymuszają cyrkulację powietrza dmuchając w kierunku dolnym (po otwartej stronie przedniej) oraz w górę w zamkniętej stronie tylnej. Powoduje to rotację masy gazów wewn±trz komory ss±cej CBC i uniemożliwia wydostanie się oparów poza przestrzeń dygestorium.
Zanieczyszczone powietrze jest usuwane w części górnej komory CBC przy użyciu relatywnie małej siły odciągowej. Może to być osiągnięte z wykorzystaniem standardowych filtrów Filtronic
lub centralnego odciągu wentylacyjnego.


Rezultat takiej organizacji obiegu gazów gwarantuje operatorowi pracę w strefie czystego powietrza oraz pełną swobodę działania w całkowicie otwartym dygestorium.
Wszelkie naczynia, próbki czy narzędzia, bedące źródłem oparów, mogą być bezpiecznie używane w dygestorium - poza strefą oddychania. Komfort pracy jest wspomagany przez ciągły napływ swieżego powietrza z pomieszczenia.

Otwarty front, duża powerzchnia pracy

Koncepcja kurtyn powietrznych dygestorium CBC usuwa potrzebę zamykania powierzchni roboczej przednim, przeszklonym panelem tworząc przyjazne i bezpieczne środowisko pracy, dzięki któremu operator uzyskuje całkowitą swobodę operowania oraz dostępu do próbek i narzędzi.System przenośny

Komora ssąca CBC z kurtynami powietrza jest ustawiana bezpośrednio na powierzchni stołu i jest na tyle lekka, aby mogła być swobodnie przestawiana z jednego miejsca w drugie. Nie wymagana jest żadna stała instalacja.

Niskie koszty pracy

Standardowe dygestoria zużywają około 1000 m3 na godzinę. Komora CBC wymaga tylko 200 m3 na godzinę. Oznacza to bardzo niskie koszty pracy odciągu. Jeżeli do odciągu została wybrana instalacja centralna, o wiele mniej powietrza potrzeba do wymiany, a co z tym idzie dogrzewania (lub schładzania) powietrza uzupełnianego. Jeżeli komora jest wyposażana w system filtracyjny Filtronica, powietrze może być recyrkulowane w pomieszczeniu bez jakichkolwiek strat.

Dane techniczne CBC-A-112:

Wymiary wew. (mm): 1120 x 525 x 580
Wymiary zew. (mm): 1275 x 625 x 760
Waga (kg): 53
Poziom hałasu dB(A) 1 m, 200m3/h: 49
Zasilanie: 110/240V, 50/60Hz, 6,3 A
Wydajność ssania (m3/h): 180 - 230

Informacje dodatkowe:

Karta katalogowa CBC
Raport z testów CBC
Przykładowe wyposażenie w filtry: 2 zestawy MG100-S lub 1 zestaw MG350-S
Tematy związane:
Jak dobrać system lokalizacji zanieczyszczeń?
Koncepcja filtracji

Opracowanie: Michał Menegon
www.czystepowietrze.pl
Absolent AB / Menegon&Co