W imieniu dra inż. Zenona Boncy z Katedry Mechaniki Cieplnej Politechniki Gdańskiej zapraszamy na czterdzieste seminarium z cyklu "Chłodnictwo, wentylacja i klimatyzacja XXI wieku".
Seminarium XL odbędzie się 20 stycznia 2009 roku w sali numer 10 Katedry Mechaniki Cieplnej Politechniki Gdańskiej przy ul. Narutowicza 11/12 w Gdańsku. Spotkanie potrwa ok. 3 godzin, a jego początek ustalono na godzinę 09:30 rano.
Podczas seminarium mgr inż. Paweł Rękawek reprezentujący firmę DANFOSS omówi w referacie zatytułowanym Dwutlenek węgla (R 744) w małych instalacjach chłodniczych, budowę i charakterystyki małych sprężarek do dwutlenku węgla oraz przedstawi elementy automatyki do instalacji chłodniczych z czynnikiem R744. Zaprezentowany zostanie także przykład zastosowania dwutlenku węgla w instalacji transkrytycznej w supermarkecie, a także przedstawiona ocena techniczna, energetyczna i ekonomiczna wykorzystania CO2, jako czynnika chłodniczego w porównaniu do dotychczas stosowanych bezchlorowych mieszanin syntetycznych, np. R 404A i R 410A.
Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Zapraszamy!