Tak szybko pracuje niciarka TF 350-2 – propozycja firmy LimTECH dla monterów kanałów wentylacji i klimatyzacji. LimTECH pokazuje, jak ciąć blachę bez naruszania jej struktury.
Bezkonkurencyjna niciarka TF 350-2
Maszyna umożliwia nitowanie kilku materiałów ze sobą na zasadzie jednoetapowego "połączenia przemieszczeniowego" oznaczonego w normach jako DIN 8593. W procesie tym nit formowany jest na zimno bezpośrednio z materiału łączonego, co gwarantuje wysoką odporność na korozję. Łączenia tego typu charakteryzują się również 100% wytrzymałością na ścinanie w kierunku poprzecznym nita, w porównaniu do znitowania nitem tradycyjnym. Część robocza składa się z ramienia stałego matrycy oraz ruchomego ramienia stempla, które dobierane są w zależności od sumarycznej grubości łączonej blachy (od 0,8 do 3,5 mm). Wymiana tych elementów zajmuje kilka sekund i jest niezwykle prosta.
Dodatkowymi zaletami maszyny są bardzo niskie koszty eksploatacji oraz praca jako urządzenie przenośnie lub stacjonarne. Niciarka doskonale sprawdzi się podczas nitowania ramek kanałów wentylacyjnych.


Przemysłowe nożyce do cięcia blach serii N
Podczas obróbki blach znacznej grubości istnieje ryzyko zmiany struktury materiałowej ciętego materiału. Utrudnia to później wszelkie prace spawalnicze. Z tego względu niezwykle ważny jest dobór odpowiednich maszyn, które podczas cięcia nie naruszają tej struktury. Przykładem są oferowane przez firmę LimTECH przemysłowe nożyce do cięcia blach serii "N". Ze względu na możliwość obrabiania materiału o grubości do 10 mm, dedykowane są do najcięższych prac związanych z obróbką blach. Długa żywotność noży przy zachowaniu stałej wysokiej jakości cięcia powoduje, że nożyce znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji stawiane są na pierwszym miejscu. Wykorzystywane są między innymi przy rozbiórce oraz produkcji kontenerów, silosów, zbiorników i cystern, produkcji hal stalowych oraz w przemyśle stoczniowym i energetycznym.


LimTECH
jest firmą specjalizującą się w nowoczesnych rozwiązaniach dla przemysłu. Jako autoryzowany dystrybutor marki TRUMPF - światowego lidera w produkcji maszyn do obróbki blach - zajmuje się ich dystrybucją na rynku polskim.