Według rankingu Magazynu FORTUNE, DuPont znalazł się wśród 50 najbardziej podziwianych firm na świecie.

DuPont wśród 50 najbardziej podziwianych firm wg Fortune
DuPont uzyskał 37 pozycję na liście, powszechnie uważanej, za najważniejsze zestawienie firm o najlepszej reputacji. DuPont przesunął się w rankingu o 6 pozycji wzwyż w porównaniu do roku poprzedniego a od 2009 łącznie o 15 pozycji w górę.
W tym roku DuPont został numerem JEDEN w rankigu swojego sektora i jedyną firmą go reprezentującą wśród 50 najbardziej podziwianych. Rezultaty zostaną opublikowane w wydaniu FORTUNE w dniu 19 marca. Już teraz są dostępne w internecie pod adresem:

Top 50 - Most Admired Companies - FORTUNE


“To wspaniałe wyróżnienie podkreśla zaangażowanie naszych 70 000 pracowników w pogłębianie naszych podstawowych wartości firmy, oraz to w jaki sposób wykorzystujemy naukę w dokonywaniu zmian na świecie” – powiedziała Ellen Kullman, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny DuPont. „DuPont współpracuje z partnerami na całym świecie, dostarczając innowacje na lokalne rynki i odpowiadając na jedne z najbardziej złożonych wyzwań, powodowanych przez rosnącą populację. DuPont wykorzystuje naukę do tworzenia produktów i usług, których celem jest zapewnienie: większej ilości żywności, nowych źródeł energii oraz ochrony ludziom w ich miejscu pracy i codziennym życiu”.

Wśród najważniejszych atrybutów reputacji używanych przez Magazyn FORTUNE do oceny w każdym z sektorów, DuPont wyróżnił się osiągając pierwsze miejsce w kategoriach: Innowacje, Zarządzanie Ludźmi, Odpowiedzialność Społeczna oraz Jakość Produktów i Usług.

Lista “Najbardziej Podziwianych Firm” wg FORTUNE jest postrzegana jako najważniejsze narzędzie w ocenie wyników działania oraz reputacji firm. Aby zidentyfikować i ocenić najbardziej podziwiane firmy, FORTUNE wraz z partnerem, The Hay Group, zasięgnęły opinii około 15 000 prezesów i dyrektorów najwyższej kadry zarządzającej, dyrektorów spoza listy FORTUNE 1000 oraz Global 500, głównych firm spoza Stanów Zjednoczonych oraz analityków finansowych.


DuPont (NYSE: DD), od 1802 roku wprowadza na globalny rynek rozwiązania naukowe i inżynierię na światowym poziomie w postaci innowacyjnych produktów, materiałów i usług. DuPont wierzy że, poprzez współpracę z klientami, rządami, środowiskiem naukowym, organizacjami pozarządowymi i liderami opinii, może pomóc znaleźć rozwiązania takich globalnych wyzwań jak: zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych, a także ochrona życia i środowiska . Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w innowacyjność, odwiedź DuPont. The miracles of science™

Źródło: DuPont