DuPont i Star Refrigeration Glasgow, Wielka Brytania, ogłosiły dzisiaj, że wszczęły powództwo sądowe we Włoszech przeciw dużemu resellerowi czynników chłodniczych w sprawie podejrzenia naruszenia patentu na R-422D.

DuPont i Star Refrigeration składają powództwo sądowe przeciwko resellerowi czynników chłodniczych za naruszenie patentów
Star Refrigeration jest we Włoszech właścicielem patentów, obejmujących R-422D – czynnik chłodniczy nienaruszający warstwy ozonowej, wykorzystywany do modernizacji i serwisu komercyjnych urządzeń chłodniczych oraz systemów klimatyzacji budynków. DuPont jest wyłącznym licencjobiorcą Star Refrigeration w odniesieniu do tych patentów i oferuje R-422D na rynku pod marką DuPont™ ISCEON® MO29.

ISCEON® MO29 jest częścią rodziny nienaruszających warstwy ozonowej czynników chłodniczych DuPont™ ISCEON® przeznaczonych do modernizacji urządzeń i instalacji chłodniczych oraz klimatyzacyjnych. Te czynniki chłodnicze stały się najczęściej wybieranym rozwiązaniem w Europie, dzięki temu, że umożliwiają właścicielom sprzętu zaprojektowanego na czynnik HCFC-22 jego dalszą eksploatację, pomimo obowiązującego w Unii Europejskiej zakazu stosowania fabrycznie nowego HCFC-22 do serwisowania instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych.

“DuPont i Star Refrigeration zabezpieczyły dowód, który w naszym przekonaniu potwierdzi nasze domniemanie naruszenia patentu dotyczącego czynnika chłodniczego R-422D we Włoszech” - powiedziała Diane Iuliano Picho, global business manager w DuPont Refrigerants. “Prowadzimy zdecydowane działania, mające na celu powstrzymanie nielegalnego obrotu R-422D na rynku europejskim. Egzekwowanie praw własności intelektualnej w odniesieniu do czynników chłodniczych daje klientom pewność stałego dostępu do czynnika chłodniczego wysokiej jakości, pochodzącego ze sprawdzonych, legalnych źródeł, nabywanego od rzetelnych i wiarygodnych dostawców”.
“DuPont stawia na ochronę własności intelektualnej w odniesieniu do czynników chłodniczych – te wysiłki mają kluczowe znaczenie w kwestii zapewnienia naszych dalszych inwestycji w nowe technologie i produkty dla rynku chłodnictwa” - dodała Picho.

DuPont Refrigerants jest wiodącym globalnym dostawcą produktów i technologii z ponad 80-letnią tradycją, wyróżniającym się zaangażowaniem w tworzenie bardziej ekologicznych produktów dla branży chłodniczej i klimatyzacyjnej. Korzystając z osiągnięć nauki i technologii, wiedzy o rynku oraz swojego globalnego zasięgu, DuPont zapewnia zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju materiały i rozwiązania, które poprawiają osobisty komfort, umożliwiają konserwację żywności, ulepszają przetwórstwo przemysłowe i zmniejszają wpływ na środowisko naturalne.

Star Refrigeration (www.star-ref.co.uk) jest przedsiębiorstwem przemysłowym z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Inżynierowie firmy Star przez ponad dwadzieścia lat prowadzili prace nad rozwojem mieszanin czynników chłodniczych, najpierw w odpowiedzi na Protokół Montrealski, a ostatnio w celu stworzenia cieczy chłodzących i systemów o niskim wpływie na środowisko naturalne we wszelkich aspektach. Założony w Glasgow w 1970 roku, Star zatrudnia ponad 250 pracowników
w całym kraju.

DuPont (www.dupont.com) jest firmą oferującą produkty i usługi oparte na osiągnięciach naukowych. Założony w 1802, DuPont wdraża rezultaty badań naukowych przy opracowywaniu eko-rozwojowych rozwiązań o kluczowym znaczeniu dla lepszego, bezpieczniejszego i zdrowszego życia ludzi na całym świecie. Działając w ponad 90-ciu krajach, DuPont oferuje szeroką gamę innowacyjnych produktów
i usług dla takich gałęzi gospodarki, jak rolnictwo, żywność, budownictwo, łączność i transport.
Źródło: DuPont