Rekuperator Duplexvent DV72 EC to wyjątkowa kompozytowa konstrukcja, która zapewnia wysoki poziom odzysku ciepła sięgający 94%.

Duplexvent DV72 EC - rekuperator Airflow

Rekuperator DUPLEXVENT DV72 EC pojawił się na rynku w 2011 roku. Producentem urządzenia jest znana brytyjska firma AIRFLOW.
Produkt cechuje się lekką kompaktową konstrukcją, o podzespołach wykonanych z najlepszych dostępnych na rynku komponentów i niespotykaną sprawnością odzysku ciepła w relacji do ceny (ponad 91%).
Jest to urządzenie ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Zapewnia dopływ i cyrkulację świeżego powietrza w budynku, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić pieniądze poprzez system odzysku ciepła.

Kompaktowy rekuperator DUPLEXVENT DV72 EC przeznaczony jest do zastosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Urządzenie można w szybki i łatwy sposób zainstalować wewnątrz
szafy lub na strychu. Jednostka sterowana jest przez ręczny przełącznik prędkości z dwoma dodatkowymi wejściami czujników do pomiaru parametrów takich jak wilgotność, CO2, czas (timer) lub czujniki ruchu.

Największe zalety DV72 EC:
- lekka, kompaktowa konstrukcja
- możliwość instalacji w szafce o standardowej szerokości 600 mm
- instalacja typu one-man
- montaż w pionie lub poziomie
- korpus wykonany z PP zapewniającego wysokie parametry izolacyjne
- łatwy dostęp do wymiany filtrów
- możliwość ustawienia przepływu powietrza
- odzysk ciepła do 94%
- 2 lata gwarancji.

Parametry techniczne Duplexvent DV72 EC
Napięcie znamionowe ~230 V
Częstotliwość sieci 50 Hz / 60 Hz
Moc pobierana 19 W
Maksymalna wydatek powietrza 280 m3/h
Wymiary (W x H x D) 560 x 635 x 260 mm
Średnica kanału 125 mm
Klasa fitra EU3
Waga 14 kg
Stopień ochrony IPX2
Sprawność cieplna 94%

DV72EC

O firmie Airflow
AirflowFirma powstała w 1955 roku i od początku swojej działalności związana jest z branżą wentylacyjną. Początkowo w fabryce Airflow w High Wycomb projektowano wentylatory i przyrządy do pomiaru przepływu powietrza. Obecnie przedsiębiorstwo to specjalizujące się w produkcji szerokiego asortymentu związanego z przepływem i jakością powietrza, popartego badaniami własnego laboratorium badawczego. W poszukiwaniu nowych możliwości i postępującej ekspansji firmy, otwarto filie Airflow w Niemczech i Czechach.
Z bogactwem wiedzy zdobywanej przez ponad 55 lat doświadczeń, marka Airflow jest powszechnie uważana za światowego lidera w dziedzinie wentylacji. www.airflow.com