Szeroka gama regulatorów DSS2 zarówno tyrystorowych, transformatorowych jak i nowoczesnych - tranzystorowych zostaje poszerzona w sezonie grzewczym 2009/2010 o nowy model – DSS2 T-bis.
Obecna sytuacja gospodarcza nie pozostaje bez wpływu na branżę wentylacyjną. Powszechna tendencją jest szukanie oszczędności i tańszych rozwiązań. Dużym wyzwaniem jest zaproponowanie tańszego produktu przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowego a nawet wyższego poziomu funkcjonalnego i jakościowego. Produkt, jaki wprowadza na rynek DASKO Electronic jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Już we wrześniu 2009 wchodzi do sprzedaży nowy model regulatora tyrystorowego DSS2 T-bis, który oprócz walorów ekonomicznych wyróżnia się funkcjonalnością i zwartą konstrukcją.
DSS2 T-bis to rozbudowana wersja modelu z dotychczasowej oferty producenta - regulatora DSS2 T – z jedną dodatkową i zasadniczą różnicą – jest to pierwszy na polskim rynku regulator tyrystorowy wyposażony w wejście 0-10V.


Jedną z głównych zalet regulatorów wyposażonych w wejście 0-10V jest możliwość łączenia ich w system wielourządzeniowy i sterowanie grupą urządzeń z jednego punktu. Jest to szczególnie ważne i wygodne przy zaawansowanym sterowaniu całym układem wentylacji i ogrzewania w obiekcie. Funkcje regulatorów serii DSS2 dają możliwość sterowania np. grupą urządzeń grzewczych z jednego punktu, czyli budowania zintegrowanych systemów sterowania. Regulator DSS2 T-bis dzięki zwartej konstrukcji i dużej funkcjonalności pozwala na budowę prostych, jak i zaawansowanych układów sterowania temperaturą i wydajnością.
Wyposażenie regulatora DSS2T-bis w wejście 0-10V (rozwiązanie, które producent dotychczas wykorzystywał w regulatorach tranzystorowych) pozwala na zdalną nastawę prędkości wentylatora przy pomocy sterowników i nastawników wyposażonych w wyjścia 0-10V. DASKO Electronic oferuje:
nastawniki prędkości obrotowej - nastawnik prędkości obrotowej wentylatora, prosty, manualny DEN 10 lub nastawnik programowalny DEN15, który umożliwia dodatkowo ustawienie tygodniowego trybu pracy. W praktyce oznacza to utrzymywanie właściwych obrotów w ściśle określonych porach dnia i nocy w zależności od wymagań danego obiektu.
sterowniki - sterownik DEN 20, czyli zintegrowany termostat pomieszczeniowy wraz z nastawnikiem prędkości obrotowej lub sterownik DEN 30, posiadający funkcje DEN20 z dodatkowo wbudowanym programatorem tygodniowym.
Oba wymienione nastawniki DEN 10 oraz DEN 15 pobierają zasilanie z regulatora DSS2 T-bis dzięki czemu obniża się koszt instalacji urządzenia.
Należy zaznaczyć, iż nastawnik DEN 15 jest szczególnie korzystnym urządzeniem, ponieważ odpowiednie ustawienie parametrów gwarantuje zminimalizowanie zużycia energii, a co za tym idzie znacznie obniżenie kosztów eksploatacji urządzeń wentylacyjnych.
Regulator DSS2T-bis znajdzie zastosowanie w głównie w obiektach przemysłowych-halowych o średniej i dużej kubaturze, takich jak magazyny, markety budowlane, hale produkcyjne itp., wszędzie tam gdzie w celu zapewnienia odpowiednich warunków i komfortu pracy stosuje się np. ogrzewanie nadmuchowe czy centrale wentylacyno-klimatyzacyjne. Producentom wentylatorów umożliwi poszerzenie oferty sterowania do swoich urządzeń.
Reasumując, regulator DSS2T-bis jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tego produktu w branży wentylacyjnej. Dzięki swojej funkcjonalności pozwala na budowę prostych jak i zaawansowanych układów strefowego sterowania temperaturą przy niskim nakładzie finansowym.
DSS 2 logo
Podstawowe parametry techniczne regulatora DSS2 T-bis:
napięcie zasilania – 230 VAC/50Hz
typ sterowania – tyrystorowe (triakowe)
moc silnika wentylatora – 1 kW
sposób sterowania/regulacji – dostępne 2 opcje 0-10V i klawiatura sterująca lub tylko 0-10V
maksymalny prąd ciągły pracy – 5A
maksymalny prąd chwilowy - 8A
zasilanie niezależne uzwojenia pomocniczego
stopień ochrony – IP54
rodzaj mocowania – montaż natynkowy
możliwość sterowania kilkoma urządzeniami wentylacyjnymi za pomocą jednego sterownika


DASKO Electronic specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych systemów sterowania i regulacji dla urządzeń, szczególnie dla branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Od kilku lat rozbudowuje ofertę o docenione na polskim i zagranicznym rynku regulatory obrotów serii DSS2, przeznaczonych do sterowania prędkością obrotową silników jednofazowych wentylatorów, aparatów grzewczych, rekuperatorów oraz małych central wentylacyjno-klimatyzacyjnych.