Wprowadzona na rynek w bieżącym sezonie gama regulatorów prędkości obrotowej DSS2 znajduje coraz większą grupę odbiorców oraz zwolenników.


Do tej pory na rynku dostępne były regulatory transformatorowe oraz triakowe, które mają swoje wady i zalety.

DSS2
- nowa generacja regulatorów wprowadzonych na rynek przez firmę DASKO ELECTRONIC jest w ofercie od 4 miesięcy. DSS2 to tranzystorowe regulatory prędkości obrotowej z płynnym sterowaniem PWM (bardzo komfortowa praca w całym zakresie regulacji obrotów). Dużym atutem regulatorów tranzystorowych jest bardzo cicha praca w całym zakresie regulacji czyli eliminacja niepożądanego efektu przedźwięku sieci (tzw. "buczenia"), małe gabaryty oraz możliwość podłączenia w system wielourządzeniowy (możliwość sterowania prędkością n-ej ilości wentylatorów z jednego punktu).

Rys. 1 DSS2 D
Regulacja napięciowa polega na bardzo szybkim kluczowaniu-przełączaniu (PWM) napięcia zasilania sterowanego układu, dzięki czemu eliminujemy, o czym wyżej wspomniano zjawisko przedźwięku sieci, tzw. "buczenia" występującego przy najbardziej rozpowszechnionej i popularnej regulacji fazowej (regulatory triakowe). Ponadto regulacja napięciowa charakteryzuje się bardzo niskim poziomem emisji zakłóceń elektromagnetycznych do sieci elektrycznej (zgodne z normami europejskimi).
Regulatory DSS2 oparte są na najnowszych mikrokontrolerach pozwalających dostosować algorytm pracy do indywidualnych wymagań Klienta. Dzięki zastosowaniu napięciowego regulatora obrotów DSS2, całe urządzenie grzewcze pracuje cicho, co zapewnia komfort osobom przebywającym w jego otoczeniu.

Rys. 2 DSS2 E
Na dzień dzisiejszy zespół inżynierów firmy DASKO ELECTRONIC wdrożył na rynek dwa warianty regulatorów DSS2 do silników jednofazowych:
DSS2d – regulator mocowany zewnętrznie-natynkowy – do silników o mocy 350 W, (rys. 1)
DSS2e - regulator mocowany na silnikach wentylatorów - do silników o mocy 350 W, (rys. 2).
W styczniu 2006 planowane jest wdrożenie regulatorów:
DSS2c – regulator mocowany zewnętrznie-natynkowy – do silników o mocy 700 W
DSS2a - regulator mocowany na silnikach wentylatorów - do silników o mocy 700 W.
Cała gama DSS2 będzie stopniowo rozszerzana. Ponadto producent oferuje pełne systemy sterowania dla aparatów grzewczych przy zastosowaniu regulatorów DSS2.
Więcej o regulatorach DSS w artykule Napięciowe regulatory prędkości obrotowej - nowatorskie sterowanie firmy DASKO ELECTRONIC stosowane w urządzeniach grzewczych i wentylacyjnych
Setki regulatorów DSS2 już współpracują z powodzeniem z nowymi urządzeniami. Firmy decydują się również na podmianę tradycyjnych regulatorów na regulatory DSS2 na urządzeniach pracujących juz wcześniej.
Zainteresowanie i wyniki sprzedaży po 4 miesiącach świadczą o jakości i zaspokojeniu potrzeb rynku polskiego i europejskiego na nowe technologie i rozwiązania.