Firma Dow Europe GmbH (“Dow”) ogłosiła dzisiaj, że będzie kluczowym uczestnikiem międzynarodowej wystawy INSTALACJE 2010, które odbędą się w dniach 26-29 kwietnia na Targach Międzynarodowych w Poznaniu, w Polsce.

Dow przedstawi ofertę PE-RT rur do wody ciepłej i zimnej oraz aplikacji przemysłowych na targach INSTALACJE
Dow zaprezentuje swoje portfolio surowców do rur do wody ciepłej i zimnej i aplikacji przemysłowych oraz produktów na bazie polipropylenu do zastosowań sanitarnych i rur ochronnych kabli. Dystrybutorzy, wykonawcy i użytkownicy końcowi instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, wodnych i kanalizacyjnych mogą spotkać się z lokalnymi ekspertami technicznymi i handlowymi Dow oraz Głównym Inżynierem d/s Rur na stanowisku 16 w hali 3, aby otrzymać aktualne informacje na temat produktów i rozwiązań Dow.

Rodzina polietylenów DOWLEX™ PE-RT do rur do wody ciepłej i zimnej składa się z różnych rodzajów tworzyw o świetnej elastyczności i przetwarzalności. Surowce z rodziny DOWLEX™ PE-RT Dow to sprawdzona i obecna od 30 lat gama produktów do aplikacji dla rur do wody ciepłej i zimnej z ponad milionem kilometrów rur DOWLEX już wyprodukowanych”, powiedział Dragan Visekruna, Menadżer Rynku Dow aplikacji rurowych w Europie, Środkowym Wschodzie, Indiach i Afryce.

Ponadto, polimery INSPIRE™ Performance Polymers to żywice na bazie propylenu do aplikacji rurowych, oferujące wysoką jakość w konkurencyjnej cenie. INSPIRETM 114 EU oferuje połączenie wysokiej wytrzymałości na topnienie i o lepszych właściwościach. INSPIRETM 137, posiadające dobrą równowagę właściwości i przetwarzalności, przeznaczone są do zastosowań, w których wymagana jest większa elastyczność.

„Korzystając z dużego doświadczenia w europejskim przemyśle rurowym, Dow na INSTALACJE 2010 zademonstruje swoje rozwiązania techniczne dla systemów przesyłu i ogrzewania wody. Nasza wiedza techniczna i doświadczenie w zakresie rur do wody ciepłej i zimnej oraz przemysłowych w Europie Środkowej, szczególnie w Polsce, są bardzo duże", dodał Adam Lasota, Kierownik Sprzedaży na Polskę/Kraje Bałtyckie.

O Dow
Dow łączy w sobie potęgę nauki i technologii z „czynnikiem ludzkim”, aby z pasją wprowadzać innowacyjność do rozwoju cywilizacji. Firma łączy chemię i innowacje z zasadami dbałości o środowisko, aby sprostać największym światowym wyzwaniom, takim jak zapotrzebowanie na czystą wodę, energię odnawialną czy wzrost wydajności gospodarczej. Zróżnicowane portfolio specjalistycznych, chemicznych i zaawansowanych materiałów, nauk rolniczych i przemysłu produkcji i obróbki plastiku Dow, będące jednym z najlepszych w branży, oferuje szeroki zakres produktów i rozwiązań technologicznych dla klientów w ok. 160 krajach, w wysoce rozwojowych sektorach, takich jak elektronika, woda, energia, powłoki i rolnictwo. W 2009 r., roczna sprzedaż Dow osiągnęła poziom 45 miliardów USD a firma zatrudniała ok. 52 000 ludzi na całym świecie. Ponad 5000 oferowanych przez firmę produktów produkowanych jest w 214 zakładach w 37 krajach. Odniesienia do „Dow" oraz „Firmy" oznaczają The Dow Chemical Company wraz z firmami stowarzyszonymi, chyba, że wyraźnie zaznaczono inaczej.

www.dow.com


Źródło: ''