Dotarła do nas niesprawdzona informacja, że zostały uruchomione dla mikroprzedsiębiorstw dotacje, które nie warunkują wcześniejszego dokonania inwestycji ze środków własnych. Czy jest to prawda, a jeśli tak to jaka jest nazwa programu?

Na dzień dzisiejszy nie ma środków dla mikroprzedsiębiorstw, które nie warunkują dokonywania wcześniejszych inwestycji ze środków własnych.
Jednakże być może chodzi o program ZPORR Działanie 2.5 Promocja przedsiębiorczości, w którym to osoby odchdzące z rolnictwa, osoby zagrożone utratą pracy lub młodzież do 25 roku życia nie zarejestrowana jako bezrobotna mogą otrzymać wsparcie pomostowe na otworzenie własnej firmy w wysokoścido 5 000 euro i 700 złotych przez 6 miesięcy w formie pomocy kapitałowej (kwota zbliżona do opłat składkowych). Jednak wnioskodawcami mogą być instytucje rynku pracy lub szkoły czy jednostki naukowe, które wpierw przygotują poszczególne osoby do zawodu oraz prowadzenia własnej działalności a potem najlepsze pomysły (zawarte w biznes planie) zostaną docenione finansowo (powyższymi środkami).

(2005.09.23, woj. małopolskie)